Bilgi Deryam

Yeni partinin ismi belli oldu- Kulisleri sarsan büyük iddia

Yeni partinin ismi belli oldu- Kulisleri sarsan büyük iddia

Yeni partinin ismi belli oldu iddialarını ortaya atan HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’dır. Yeni partinin ismi kesin olarak belli oldu herhalde. Alçı aynı zamanda Abdullah Gül’ün, kurulacak yeni parti içinde Ahmet Davutoğlu’nu kesinlikle istemediğini de öne sürdü.

Yeni partinin ismi belli oldu

Yeni partinin temmuz ayında kurulabileceğini iddia eden Nagehan Alçı,Babacan’ın Davutoğlu ile aynı parti içinde olmaya sıcak bakarken; Abdullah Gül’ün Davutoğlu’nu kesinlikle istemediğini söyledi.

Öte yandan Ali Babacan ile yan yana olma ihtimali artık kalmamış ya da kalamamış bir Ahmet Davutoğlu Hareketi var. Davutoğlu’nun da yeni bir siyasi parti ile yoluna devam edeceği artık kesin.

Aslında Davutoğlu illa parti kurma takıntısına sahip değil. Ahmet Hoca, Babacan ile aynı parti içinde olmaya son derece sıcak ama Babacan Hareketinin manevi önderi konumundaki Abdullah Gül kesinlikle Davutoğlu’nu yeni siyasi partinin içinde istemiyor.

Ali Babacan’ın yeni hareketiyle ilgili birçok konu medyaya yansıdı ama bir konu hiç yansımadı. Partisinin ismi ne olacak?

Öğrendiğime göre bu hareketin ismi önce “Özgürlük ve Adalet Partisi” ya da “Özgürlük ve Refah Partisi” olarak konuşulmuş. Sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi ve Refah Partisi ile herhangi bir benzerlik olmasın istenmiş.

Ardından “Özgürlük ve Hukuk Partisi” ortaya atılmış. Babacan’ın siyasi felsefesine ve mevcut toplumsal taleplere en uygun isim olarak bu düşünülmüş.

Diğer yandan yeni parti isminin kısaltmasıyla da çarpıcı olması isteniyor. Dolayısıyla başka öneriler üzerinde de konuşuluyor. Ama şu an en kuvvetli ihtimal bu.

Peki Ali Babacan’ın Özgürlük ve Hukuk Partisi ne zaman kuruluyor? İlk başta Eylül olarak düşünülmüş ama şu an itibariyle Babacan çevresi Temmuz ayına işaret ediyor. Yani çok yakında.

Peki soruyorum size bu kurulacak olan yeni partinin amacı nedir? Neden böyle bir girişim içine girdiler. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir hatası varsa, ki kesinlikle vardır. Sonuçta insanoğlu hatasız olmaz. Bu hatasını gidermek için ona destek olmak yerine neden ayak bağı oluyorsunuz. İnsan dostunun hatalarını örter, ona yardımcı olur. Yeni kurulacak olan bu parti bana samimiyetsiz geldi. Sizin düşünceniz nedir bilmem ama, hep beraber ilerleyen zamanlarda göreceğiz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.