Bilgi Deryam

Vestel yerli otomobil VEO ile artık sahnede

Vestel yerli otomobil VEO ile artık sahnede

Vestel yerli otomobil VEO ile artık sahneye çıkıyor.  Vestel yerli otomobil VEO için tescil başvurusunda bulundu. Zorlu Holding, Vestel ile yerli otomobil projesinin temellerini attı.

Zorlu Holding, Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu bünyesinde yer alan en güçlü üyelerden bir tanesi. Yerli otomobil için kurulan bu gruptan, en güçlü ve yerli adım bu projeyle geldi.

VEO ismi verilen otomobil için yapılan başvuru evrağına 6 farklı tasarım görseli eklenmiş. Tasarımcılar arasında Burak Emre Altınordu, Kazım Doku, Mehmet Kaya gibi isimler de var. İtiraz süreci 9 Ocak’ta sona erecek olan tasarım sonrasında patentlenerek hakları Vestel’e ait olacak. Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan bu başvuru, küresel ölçekte de hakların Vestel’e ait olması adına bir kriter olarak kabul görebilecek.

Kısa bir süre önce elektrikli araç yatırımları için farklı söylemlerde bulunan Zorlu Holding Grubu, Türkiye’nin her tarafına kurulacak şarj istasyonlarından bahsetmişti. İlk etapta 200 lokasyona şarj noktası kurulacağını duyurmuştu. Yerli otomobil projesinde diğer paydaşlarla birlikte eşit oranda %19 hissesi bulunan Vestel’in otomobilin şarj, elektronik aksam gibi konuları üstlendiği tahmin ediliyor.

Vestel yerli otomobil VEO ‘nun tasarımı şoke ediyor

Vestel yerli otomobil VEO için 7 Eylül 2018 tarihinde tescil başvuru yapmıştı ve resmi veriler bugün itibariyle gün yüzüne  çıktı. Yerli otomobil VEO tasarım detayları ile herkesi şoke ediyor.

Yerli otomobil VEO’nın tasarımında üç kişinin imzası var. Bunlar ;Kazım Doku, Burak Emre Altınordu ve Mehmet Kaya.  3 aylık itiraz süresi içerisinde tasarım detaylarına ilişkin gerekçe gösterilip tescil sürecine itiraz edilebilecek. Vestel’in otomobil tasarımı için itiraz süresi 2019 Ocak ayında sona eriyor.

Vestel yerli otomobil VEO

Vestel yerli otomobil VEO

Mükemmel tasarım ile gözleri büyüleyen Vestel yerli otomobil VEO

Vestel yerli otomobil VEO

Zorlu Holding’ten 10 milyon dolarlık dev yatırım

Yerli araba projesini destekleyip, yeni adımların atılacağını söyleyen Zorlu Holding, 2019’un sonlarına doğru büyük adımlar atacağını söyledi. 2019’un sonuna kadar 200’den fazla hızlı şarj istasyonu kuracaklarını söyledi.

Türkiye’nin dört bir tarafına 200’den fazla hızlı şarj istasyonu kuracaklarını söyleyen Zorlu Holding; elektrikli otomobiller konusunda çok iddialı.

Bilgi Deryam ailesi olarak, yerli otomobil projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Hayırlı olsun Vestel yerli otomobil VEO

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Durmuş Budak dedi ki:

  İnşallah ülkemizin gurur kaynağı olursunuz .

 2. Anonim dedi ki:

  Allah yardımcınız olsun. İşte zenginlik budur.

 3. Anonim dedi ki:

  muhteşem bizim olsun yerli olsun inş nasip olursa alacağım

 4. Anonim dedi ki:

  Vallahi çok güzel olmuş ellerine sağlık ülkemize ve milletimize hayırlı olsun inşallah

 5. Anonim dedi ki:

  İnşallah hayırlısı olsun küçücük.devletler.cikariyo.koskoca.turkiye.neden.cikarmasin.ciksin.icerdeki.hainlerde.patlasin

 6. Anonim dedi ki:

  Hayırlı olsun

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.