Bilgi Deryam

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası Kılıçdaroğlu hakkında konuştu

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası Kılıçdaroğlu hakkında konuştu

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuştu. Hem PKK’lı milletvekillerini CHP’de barındıran, hem PYD terör örgütü değildir diyen, hem de şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu bu milletin aklıyla alay etmeyi bırakın artık.

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası ve diğer yakınlarının Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki açıklamaları.

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası

Şehit Yener Kırıkçı’nın babası Mustafa Kırıkçı ” Ben şehit babası olarak Kemal’in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani” ifadelerini kullandı.”

Şehidimizin amcası Ziya Kırıkçı

Şehidin Amcası Ziya Kırıkçı ise durumdan rahatsız olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden sonra gerilimin yaşandığını belirterek, “Kemal Beyin geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerini ziyaret edeceğinden haberlerinin olmadığını ve yaşanan gerilimin Kılıçdaroğlu geldikten sonra meydana geldiğini dile getirdi.

Şehidimizin dayısının oğlu Aydın Tuzcu , acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesi evladını göremediğini ifade ederek, “Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesini zaten istemiyorduk.

Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93’te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halamı baktırıyordum o (K.K) gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık” dedi.

Şehidimiz Yener Kırıkçı ve diğer bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Ailesine ve yakınlarına Mevlam sabır versin. Mekanları Cennet olsun.

Bu yazıyı okuyan beyler bayanlar, abiler, ablalar, kardeşler, peki siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında. Askerlerimizi şehit eden PKK’nın siyasi kolu olan HDP ile ittifak olup, daha sonra da şehit cenazesine katılmak sizce ne anlama geliyor?

Daha önceleri de Kemal Kılıçdaroğlu, PYD terör örgütü değildir demişti. Selahattin Demirtaş hakkında övgü ile bahseden CHP’liler değil miydi. Seçimden önce Selahattin Demirtaş ile görüşmüşlüğüm yok, kendisi pek tanımam, muhabbettim yoktur diyen CHP’li İmamoğlu, seçimden hemen sonra Selahattin Demirtaş özgürlükçü, yenilikçi, evrensel bir dili olan biridir dememiş miydi?

Buraya yazılacak çok şey var ama söyleyeceklerim bu kadar yorum sizin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmedullah Senturk dedi ki:

    Ben kemal kılıçdaroğlunun teröre destek verip bide utanmadan sıkılmadan şehit cenazesine gelmesi doğru değildir.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.