Bilgi Deryam

Şehid Mursi ‘nin defni sırasında yaşanan muhteşem olay

Şehid Mursi ‘nin defni sırasında yaşanan muhteşem olay

Şehid Mursi ‘nin defni sırasında ve defnetmeden önce hayret verici olaylar yaşandı. Şehidin defni sırasında yaşanan bu harika olayları oğlu Abdullah Mursi anlattı.

Şehid Mursi defninde yaşananlar

Mısır’ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, cunta mahkemesindeki şehadeti sonrası alelacele, ailesinden sadece birkaç kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Defin işlemlerine katılan Şehid Muhammed Mursi’nin oğlu Abdullah Mursi, babasının naaşında gözlemledikleri hayret verici anları anlattı.

Vefatından ancak 10 saat sonra Şehid Mursi’nin cenazesine ulaşabildiklerini belirten Abdullah, şehidin naaşını son kez görmek, yıkamak, kefenlemek için Kahire’nin güneyinde bulunan Tora Hapishanesindeki hastaneye gittiklerini belirtti.

Şehidin yanına 4 erkek kardeşi, annesi, kız kardeşi ve çok sayıda cunta gücü ile birlikte girdiklerini belirten Abdullah, yaşadıkları ol ilginç anları şöyle anlattı: “Şehidi gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Yüzü aşırı derecede solmuş ve çok kızgın görünüyordu. Hayretler içerisinde kaldık. Çünkü kendisini ilk defa bu derece kızgın görmüştük.

Şehidi yıkamak için girdiğimizde güvenlik güçlerinin içeriye girmelerini istemedik. Zor uğraşlar sonucu güvenlik güçlerini içeriden çıkarmayı başardık. Kapıyı kapattıktan sonra şehidi yıkamak için geri döndük.

Zalimleri odadan çıkardıktan sonra döndüğümüzde onların yanında suratı asık olan rahmetli şehidin yüzünün birden eski haline döndüğünü ve sanki rahatladığını fark ettik. Bu duruma hepimiz çok şaşırdık.

Şehide dua edip son vedamızı etmeye başladık. Herkes şehidin yüzünü öptü. Daha sonra yıkamaya başladık. Subhanallah, ilk girdiğimizde hastalıktan şişen moraran ve sararan vücudu yıkadığımız zaman birden değişmiş adeta nurlanmıştı. Bu durum bizi dehşete uğrattı. Ne yapacağımızı bilemedik. Herkes durmuş birbirine bakıyordu. Tabi bu duruma dayanamayıp hep birlikte ağlamaya başladık.”

Abdullah Mursi, “Şehidin vücuduna ne kadar fazla su döktüysek o kadar fazla yüzü gülümsüyor o kadar fazla parlıyordu. Daha yeni şehidi kefenlemiştik ki, Allah bize bir mucizesini daha gösterdi. Sabah ezanı okunmaya başlandı. Allah şahittir ki; babamı bildiğimden beridir sabah ezanı vakti camide olmuştur. Hatta cezaevindeyken bile ezanları yüksek sesle okur herkese vaktin girdiğini haber verirdi.”

Bereketli sabah ezanı vaktinde babasının yüzünün daha da çok parladığını ve beyazladığını ifade eden Abdullah Mursi, “Yüzünün parlaklığını görünce kalbimize öyle bir huzur geldi ki; Rabbimizin rahmetinden bayılmak üzereydik.” dedi.

Allah’ın bir işareti ve cömertliği

Bu yaşananların Allah’ın bir işareti olduğunu söyleyen Abdullah, şunları kaydetti: “Şehidin ailesinin gördükleri, Allah’ın bir işareti ve cömertliği olarak yorumlanabilir. Çünkü rahmetli babam, cani ve hain çetenin elindeyken, yapılan zulümleri kalbiyle diliyle ve canıyla reddetti. Onlara razı olacakları ve yüzlerini güldürecek hiçbir duruş sergilemedi. O yüzden Allah, onun daimi bir memnuniyet ve mutluluk içinde olduğunu ailesine gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Ezanın bitmesi ile 4 kardeşin şehidin cenazesini taşıdığını belirten Mursi, “O canilerin hiçbirinin şehidin naaşını taşımalarına hatta dokunmalarına müsaade etmedik. Camiye kadar sadece biz 4 kardeş taşıdık. O pişkinlerin şehidin cenaze namazını kılmalarına da müsaede etmedik. Cumhurbaşkanı Şehid Muhammed Mursi’nin namazını sadece ailesi olarak biz kıldık. Daha sonra şehide dua ettik. Allah’tan şehadetini kabul etmesini diledik.” diye belirtti.

Daha sonra şehidin naaşını arabaya taşıdıklarını, oradan Kahire’nin doğusunda bulunan Medine’t Nasr semtindeki dostları İhvan mürşitlerinin defnedildiği kabristana götürdüklerini anlatan Abdullah, “Babamı en yakın dostu İhvânü’l-Müslimîn’in mürşitlerinden şehid mücahid Muhammed Mehdi Akif’in yanına defnettik.” dedi.

Şehidi defnettiklerinde yüzündeki kefini açtıklarını belirten Abdullah Mursi, “Yüzünü gördüğümde şehid arkadaşlarıya buluşmuşçasına yüzü ay gibi parlıyor ve gülümsüyordu.” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.