Bilgi Deryam

S-400 savunma sisteminin ilk parçaları Türkiye’ye geldi

S-400 savunma sisteminin  ilk parçaları Türkiye’ye geldi

S-400 hava savunma sisteminin ilk parçaları Türkiye’ye geldi. Rusya’dan sipariş ettiğimiz S-400’lerin entegrasyonu için çok önemli parçaları şuan Türkiye’de.

S-400 hava savunma sistemimiz hayırlı olsun

ABD‘nin F-35 uçakları üzerinden Türkiye’ye şantaj uyguladığı Rus yapımı S-400 hava savunma sisteminin çok önemli bazı küçük parçalarının  teslim alındığı bildirildi.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Türkiye’nin kendi ulusal çıkarları ve güvenlik tedbirleri kapsamında satın almak istediği S-400 hava savunma sistemi, ABD ile ilişkileri doğrudan etkilemeye devam ediyor.

Türkiye’nin parasının bir kısmını çoktan ödediği ve en başından itibaren içerisinde bulunduğu “F-35” projesinde ABD’nin son dönemlerdeki adımları nedeniyle ‘dışarıda kalma’ ihtimali giderek kuvvetlenen bir ihtimal olmaya başladı.

Hele ki S-400’lerin ilk parçaları Türkiye gelişinden sonra iyice çıkmaza girecek gibi. Türkiye’yi tehdit edecek kadar küstahlaşan ABD tehditlerine devam ediyor. Bazı kaynaklara göre Türkiye’nin ABD’de bulunan pilotlarına verilen F-35 eğitiminin durdurulduğu söyleniyor. Pentagon bunu şimdilik yalanlasa bile, konu netlik kazanmış değil.

ABD’nin ve kendi içimizdeki bazı siyaset adamlarının, devlet büyüklerimizin ve bazı insanların engellemelerine karşı S-400’lerin montajı için gerekli çok önemli parçalar Türkiye’ye geldi.

Kaynaklar, söz konusu parçaların fırlatıcı araç, radar ve benzeri büyük parçalar olmadığını, ilk teslim alınan parçaların entegrasyon için gerekli, küçük ama önemli parçalar olduğunu bilgisini paylaştı.

S-400 hava savunma sistemimiz şimdiden hayırlı olsun. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu hava savunma sistemi için Amerika ile aramızın açılmasına değer mi ? Ya da F-35 lerden daha mı kıymetli ? Yorumlarınızı bekliyorum.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.