Bilgi Deryam

Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi gerçekten var mı ?

Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi gerçekten var mı ?

Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi var mı ? Varsa nelerdir? ”Türkler Dünya’ya iki kez hükmedecektir. ” ” Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın” hadisleri gerçek mi yoksa uydurma mı ? İşte Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi.

Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi

Soru şu: Türkler müslüman olmadan önce, Müslümanlar kuzeyde Hazar Denizine batıda Mısır’a, güneyde Yemen’e, doğuda Hindistan sınırlarına kadar yayılmışlardı.

İslam orduları neredeyse bütün milletlerle savaşmış sadece tek bir milletle savaşmamış. Onlar da Türklerdir. Sebebi ise Peygamberimizin hadisidir. Peygamber Efendimizin “Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın”  hadisine uyan Müslümanlar, Türklerle savaş ettikleri zaman Türklerin İslama girmelerine mani olacaklarını biliyorlardı.

Bunun için Türkler İslam güneşinin üzerilerinde doğduğunu hisseder hissetmez, “obalar” halinde Müslüman oldular. Bir de başka hadislere göz atalım. Türkler Dünya’ya iki kez hükmedecektir hadisi ise yorumdur sadece. Hadis değildir.

Bir diğer hadis ise Kaşgarlı Mahmud’un Divânu Lügati’t-Türk isimli kitabında yer alır: “Ulu Allah buyuruyor: “Benim Türk adını verdiğim ve maşrıkta iskan ettiğim birtakım askerlerim vardır ki, herhangi bir kavme karşı gazaba gelecek olursam, o Türk askerlerimi o kavmin üzerine saldırırım.”

Bu hadiste uydurmadır, ki hadis niteliğinde bile değildir. Yazarın kendi hayal dünyasının ürünüdür. Hiçbir kaynakta böyle bir hadis yoktur. Türklerle ilgili tek gerçek hadis vardır. O da; ”Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın” hadisidir. Diğer hadisler uydurmadır.

Biraz daha araştırma yaparsanız göreceksiniz bir çok hadisin uydurma olduğunu. Çok şükür Türküz, şanlı bir tarihimiz var. Geçmişe döndüğümüzde Dünyaya diz çöktüren padişahlarımız hükümdarlarımız var.

Çağ açıp çağ kapatan, Peygamber övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmed Han’ımız var. Halifeliği Osmanlı’ya getiren, 80 yılda yapılacak işleri 8 yıla sığdıran, Mekke ve Medine’nin hizmetkarı Yavuz Sultan Selim Han’ımız var. Mete Han, Attila, Kürşad, Osman Bey, Ertuğrul Gazi, Kılıçarslan ve saymakla bitmeyen bir sürü kahramanımız var.

Bizim kendimizi yalan sözlerle övmeye ihtiyacımız yok. Tarihimiz belli, geçmişiz belli, peygamber efendimizin hadisi belli, övgüsüne mazhar olan millette belli Elhamdülillah. Dediğim gibi Peygamberimizin Türklerle ilgili hadisi “Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın”  budur. Başka da yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.