Bilgi Deryam

Peygamberimizin Haber Verdiği Kıyamet Savaşı Geliyor

Peygamberimizin Haber Verdiği Kıyamet Savaşı Geliyor

Kıyamet Savaşı olarak adlandırılan İslam kaynaklarına göre Melhame-i Kübra, Hristiyan inancına göre de Armegedon Savaşı olarak bilinen bu savaş kapımızda artık. Rivayetlere göre Amik Ovası’nda yapılacak bu savaş. Amik Ovası Nerede? Kıyamet Savaşı ne zaman olacak? Mehdi ve Deccal bu savaşta olacak mı? Bu soruların cevabı makalemizde.

Kıyamet Savaşı – Melhame-i Kübra – Armegedon Savaşı

Suriye topraklarında  çok uzun zamandan beri devam eden iç savaş artık global boyutlara ulaştı ve korkunç bir hal almaya başladı. Devletler daha doğrusu kan emici sülükler Suriye topraklarına yerleşmeye devam ediyor.

ABD, Suriye rejiminin ve Rusya’nın yaptığı katliamlara sessiz kalırken, Türkiye’nin bütünlüğünü ve sınırlarını  tehdit eden PYD, YPG  gibi PKK uzantılarını da desteklemekte. Ateş çemberine dönen Suriye topraklarındaki savaşa Çin’de katılacağını bildirdi.

Tüm bu olaylar karşısında akıllara Peygamber Efendimiz’in hadislerde yer verdiği Kıyamet Savaşı geliyor. Diğer adıyla Melhamei Kübra ya da Hristiyan inancına göre Armegedon Savaşı. Melhame-i Kübra’nın kelime anlamı ”büyük kıyım, çok büyük, çok kanlı”dır. Rivayetlere göre Hazreti Mehdi’nin ilk zuhur edeceği vakitlerde olacaktır.

Hazreti Mehdi’nin zuhurundan hemen sonra Amik Ovası’nda meydana gelecektir. Kıyamet Savaşı, ahir zaman savaşlarının ilki ve en büyüğü olacak, çok kanlı geçecek olan bir savaştır. Suriye’de devam eden savaşların daha da büyümesi ve günahların çok hızlı bir şekilde artmasıyla, alametler tek tek gerçekleşmekte. Dünya bu savaşa hazırlanıyor, peki biz hazır mıyız?

Amik Ovası Nerede

Amik Ovası’nda meydana gelecek olan bu savaş hakkında Peygamber Efendimiz’in hadislerinde şöyle geçmektedir:

”Amik Ovası’nda büyük bir savaş olacak. Sarı ırk ile (Ruslardan bahsedildiği tahmin edilmektedir.) çok büyük bir savaş meydana gelecek. Savaşa katılanların üçte biri kaçacak, üçte  biri şehit olacak, üçte biri de Allah’ın izni ve yardımıyla zafer kazanacak.

İlk başta bir ateşkes sağlanacak. Bu anlaşma bir kadının hamilelik süresine (9 ay) kadar devam edecek, daha sonra anlaşma bozulacak ve Kıyamet Savaşı başlıyacak. Çok insan hayatını kaybedecek. Kıyamete kadar bir daha böyle büyük savaş olmayacak.  Zafer yine İslam’in, Allah’ın olacak.

Melhame-i Kübra (Kıyamet Savaşı) Yahudi inancında da geçmektedir. Yahudiler bu savaşın Megido Dağı’nda  (har-megido) olacağına inanırlar. Ve kıyametinde burada kopacağına inanırlar. Bu yer Akdeniz’den 15 mil içeride, Tel Aviv’den 55 mil kuzeydedir. Ayrıca bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar da var.

İslam kaynaklarına, hadislere ve alimlerin görüşlerine göre 70.000 Yahudi Deccal’e tabi olacaktır. Hazreti İsa Dünya’ya tekrar geldiğinde, Hazreti Mehdi ile bir olup Deccal’e karşı savaşıp ve onu öldürecekler.

Bu savaşın meydana geleceği yer Amik Ovası’dır. Burada atlar  diz kapaklarına kadar kana gömülecektir. Amik Ovası Torosların eteklerinde, Türkiye topraklarında yer almaktadır. (Hatay)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Serdengeçti dedi ki:

  Sarı Irk sadece Ruslar mı? Amerikalılar Mor mu? Gözünü aç ey Müslüman, sana S400 aldırmamak için kırk takla atan kim? Neden ? Binlerce Tır silahı, mühimmatı Suriye’ye yığan kim? Her ihtimale hazır ol! En doğrusunu Allah (c.c.) bilir.

 2. Burak dedi ki:

  La galiba illallah

 3. Ömer dedi ki:

  Kıyam’a kalkma zamanıdır.ölürsek şehit kalirsak gazı oluruz.Allah Müslümanlarla beraberdir…

 4. Aysel dedi ki:

  Böyle bir dünya için kopsun artık kıyamet. Bebeklere tecavüz edilip,ana baba katilleri çoğalıyor. Haberlerde haber niteliği kabul edilip insanların beyinlerine işliyorlar. Bitsin bu dünya hergün şehit haberi yürekleri dağlıyor. Dünyada müslüöan zulumleri artıyor. İki devlet başkanı trip atıyor sonra savaşlar ölümler gelsin bu dünyanın sonu.

 5. Toprak Cizre dedi ki:

  Alamet-i l afatil ahiril zaman alamet-i l fitneyil deccal

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.