Bilgi Deryam

Milli Savaş Uçağı TF-X ilk kez görücüye çıktı.

Milli Savaş Uçağı TF-X ilk kez görücüye çıktı.

Milli savaş uçağı TF-X ilk kez görücüye çıktı. TUSAŞ, “Milli Muharip Uçağı”nın birebir modelini ilk kez Uluslararası Paris Airshow’da görücüye çıkardı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), Milli Muharip Uçağı’nın birebir modelini ilk kez Paris Havacılık Fuarı’nda sergiledi.

Milli Savaş Uçağı TF-X

Bu yıl 53. düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından Paris Havacılık Fuarı’nda, TUSAŞ’ın ana yüklenicisi olduğu jet ilk kez görüntülendi. TSK’nın Milli Muharip Uçağı’nın birebir modeli yer aldı.

Miili Savaş Uçağı TF-X
Miili Savaş Uçağı TF-X

Milli Savaş Uçağının ilk uçuşu 2025’te gerçekleşeceğini ifade eden Kotil, bu uçağın beşinci nesil ve F35 ayarında bir uçak olduğunu belirtti. Milli Muharip Uçak projesinin tanıtıldığı açılış etkinliğine havacılık sektörünün temsilcileri ve basın mensupları büyük ilgi gösterdi.

Türkiye; ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5. nesil muharip savaş uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip 4. ülke oldu. Milli Muharip Savaş Uçağı, 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkarılması öngörülen F-16 savaş uçaklarının yerini alacak. İlk etapta 6 geliştirme aracı hazırlanacak ve seri üretime geçilecek. Seri üretime kadar 400 adetlik uçak siparişine ulaşılması öngörülüyor. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=RFIB_SS6Kps
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.