Bilgi Deryam

Kurban Bayramı’nda asılan lider Saddam Hüseyin

Kurban Bayramı’nda asılan lider Saddam Hüseyin

Saddam Hüseyin ile ilgili, hayatıyla, mücadelesiyle ilgili bir şeyler yok bu makalede. İster iyi bilin ister kötü. Size sadece bir yaşanmış olay anlatacağım. Okumanız sadece 2-3 dakika, lütfen ama lütfen sonuna kadar okuyun.

Saddam Hüseyin ve Irak Savaşı

ABD savaş uçakları bizim oturduğumuz IRAK’ın Tikrit vilayetine saldırı yaptığı gece, benim evimi yakmaya çalışan komşumdu. Evet her gün selam verip selam aldığımız, sohbet ettiğimiz, yeri gelip yardım ettiğimiz komşumdu.

Savaş yıllarında eşimi ve 3 oğlumumu kaybettim. Evim, işim, akrabalarım hepsi savaş sebebiyle yok oldu. Kardeş ülke Türkiye’ye göç etmek mecburiyetinde kaldım.

Yıllar sonra o komşumu da Türkiye’nin Şırnak vilayetinde sokakta gördüm. Tek ayağı yoktu, dileniyordu. Yanına gidip kendimi tanıttım. Neden burada olduğunu sorduğumda.

“ABD askerlerinin elektirikli işgencesine mâruz kaldığını, bu sebeple sağ bacağını kaybettiğini” söyledi.komşum. Bugün büyük bir pişmanlık içinde; ‘‘Amerikalılar bizi dinlemediler, keşke geriye dönebilseydik de, Saddam’ın yanında savaşsaydım’’ dedi.

Haçlılar ülkeleri işgal etmek istediğinde önce algı operasyonlarıyla, dünyayı ve insanları orada bir diktatör olduğuna inandırırlar. Bunu başardıklarında ise gelirler ve ‘bu bizden veya değil‘ diyerek hiç bir ayrım yapmazlar. Şehirlerimizi yağmalar, insanlarımızı katlederler. Bunu çok fazla acıyla tecrübe ettik.

Saddam Hüseyin diktatör diyip girdiler Irak’a. Taş üstünde taş bırakmadılar. Şehri, tarihi eserleri, camileri, milyonlarca insanı kadın, çocuk, yaşlı demeden katlettiler. Saddam Hüseyin gibi diktatör dedikleri Muammer Kaddafi’yi de unutmayalım.

Muammer Kaddafi’ye de diktatör deyip Libya’ya girdiler. Irak’ta tonlarca altını çaldılar, demokrasi getireceğiz diye girdikleri Irak’ta yıllarca kalıp, petrolleri sömürdüler. Libya’da, Afganistan’da, Suriye’de ve daha birçok ülkeye Diktatör var ülkenizde, Biz size demokrasi getireceğiz deyip talan etmediler mi. Ettiler.

Sonra da Saddam Hüseyin Müslümanların mübarek Kurban Bayramı’nda idam edildi. Şimdi ülkemize dönelim. Bizim ülkemizde de bir tane diktatör yok mu! Evet evet diktatör var ülkemizde.

Diktatör Recep Tayyip Erdoğan

Bu diktatör öyle bir diktatör ki, IMF’ye olan borcu kapattı. Davos’ta ”One Minute” diyerek adeta kafa tuttu. İsrail Başbakanı’na ”Katilsiniz”, ”Bebek Katilisiniz” dedi. En büyük projeleri bu diktatör zamanında gerçekleşti. Asrın projelerini yaptı, Marmaray gibi.

İmar çalışmaları saymakla bitmez bu diktatörün. Havaalanları, okullar, üniversiteler, en iyi hastahaneler vs. Saymakla bitmez. Sağlıkta devrim yarattı, devrim. Bu yazdıklarımı belki 20 yaşlarındaki gençler anlamaz. Çünkü yaşamadılar, görmediler.

Ama biz hastane kuyruklarında kalp krizi geçirip ölenleri, yağ kuyruklarında ölenleri gördük. İlaç almak için kuyruk sıralarında geçti bir ömür. Biz kitaplarımızı para ile alırdık. Abilerimizin ablalarımızın eski kitaplarını toplayıp kırtasiyede satar ve ihtiyacımız olan 2. el kitap alırdık. Neyse söyleyeceklerim bu kadar. Anlayana yeter bu kadar söz, Anlamayana davul zurna çalsak bile boş. Sağlıcakla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Muhacır aga dedi ki:

    Çok çok doğru lakin yeniler yani yirmi beş yaşın altındakiler bilmiyorla atalarını dinleyenler bilmesede inanıyorlar dinlemeyen ler kimlere inanıyorlar çok yazık sanki başımıza gelecek varmış gibi Allah doğruların yardımcısı olsun amin

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.