Bilgi Deryam

Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu – Ölmeden önce son sözleri

Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu – Ölmeden önce son sözleri

Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu. Muammer Kaddafi’nin Türkiye’ye mektup yazdığını biliyor muydunuz? Belki Kaddafi’ye diktatör diyebilirsiniz ama 42 yıllık yaptığı icraatını paylaşalım sizlerle. Belki fikriniz değişir. İşte Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu.

Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu

Gazetelerde kanlı fotoğrafları boy boy gösterilen, sunucuların ölüm haberini sevinçle verdikleri Kaddafi ülkesine 42 yıl boyunca “zulmetti”. “Diktatörün” 42 yıllık “zulüm” tablusunu, NATO’nun iktidar yaptığı UGK’nın Libya’sı ile karşılaştırmak için veriyoruz: 

Libya’da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyor. Libya’da istisnasız olarak her aile aylık 300 Avro yardım alıyor Petrol gelirlerinin yüzde 90’ı Libya halkına gidiyor.”

Kaddafi ve Libya Diktatör diye tanımlanan Kaddafi’nin Libyası’nda bakın neler olmuş? –Libya’da evlerde kullanılan elektrik bedavaydı. –Su ve doğal gaz zorunlu ihtiyaç kapsamında olduğu için bedavaydı.

–Libya’da eğitim ve sağlık hizmetleri bedavaydı. –Libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden veriyordu. –Benzinin litresi 0.08 Euro. –Libya ulusal bankaları faiz almıyordu. –Libya vatandaşları hiçbir şekilde vergi ödemiyordu.

–Libya hem Afrika’da hem de tüm dünyada en borçsuz ülkeydi. –Libya’da arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedellerini ise devlet karşılıyordu. –Yurtdışında burslu okuyan öğrencilere Libya devleti iadesiz olarak aylık 1650 Euro burs veriyordu. Paralı ABD askerlerinin desteği ile linç edilerek öldürülen Ülkemizle dostane ilişkileri vardı.

Kaddafi’nin Türkiye’ye mektubu: “Biz dostuz arkadaşız, gerçekten mükemmel ilişkilerimiz var. Anlaşmalarımız var. Vizeleri kaldırdık, Türk şirketlerinin her zaman önceliği var. Tabi gelen açıklamalarla ilgili ben Türkiye’yi mazur görüyorum. Olanlardan etkilendi, duyduğu haberlerden etkilendi.

İşçilerin çekilmesi iyi bir tutum değildi. Tabi Türkiye olayların gerçek yüzünü öğrendiğinde, kargaşa olmadığını anladığında, tutumunu değiştirecektir” diyen Libya lideri ayrıca daha pek çok inşaat projesinin Libya’da devam ettiğini söyledi ve kısa süre içinde Türk işçilerinin geri gelmesini sağlayacak güvenceler sunacağını belirtti.

Kaddafi’nin Türk halkına başka mesajları da vardı: “Türkler kardeşimiz. Tarihimiz bir. Yüzlerce yıl birlikte yaşamışız. Hepimiz Osmanlı’yız, tarihimiz bu, bundan kurtulamayız.” 

Diktatör Kaddafi kimdir!

Kaddafi’nin Ankara Kara Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. Kıbrıs barış harekatında Amerika’ya kafa tutarak, Türkiye’ye yardım etmiştir. 1970’lerdeki petrol krizi sırasında Türkiye`ye ucuz petrol veren tek liderdir.

Amerikan ambargosunu yok sayarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 25 tonluk roket ve 4 uçak dolusu askeri mühimmat hibe etmiştir. Türkiye’ye gönderilecek malzemelerin uçaklara yüklenmesinde bizzat yardım ettiğini ve sırtında uçaklara malzeme taşımıştır.

Amerika ve İngiltere’nin Libya’daki tüm askeri üslerini kapattığını, Kendi Uçaklarındaki Libya bayraklarını çıkararak, Türk Bayrağı takıp, Kıbrıs’ın güneyinde Rum şehir ve limanlarını bombalayarak Türk çıkarmasına yardım etmiştir.

İşte gerçekler, söyleyeceklerim bu kadar. Diktatör mü değil mi siz karar verirsiniz artık.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. IBRAHIM BOZKURT dedi ki:

    Rabbim ondan razı olsun mekanı cennet bahçesi olsun inşallah

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.