Bilgi Deryam

İstanbul’da dengeleri değiştirecek tutanaklar.

İstanbul’da dengeleri değiştirecek tutanaklar.

İstanbul seçim sonuçları.İstanbul’da nefes nefese bir seçim yarışı yaşanmaya devam ediyor. YSK’nın açıklamalarına göre, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 48,79 oy oranıyla öndeyken, AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım ise oyların yüzde 48.51’ini aldı.

Verilerin duyurulmasının ardından basın toplantısı düzenleyen AK Parti İstanbul il başkanı Bayram Şenocak ise “İlk defa bizim sistemimizle seçim kurullarındaki sistem arasında böyle bir farkla karşı karşıyayız. İsteğimiz vatandaşımızın iradesinin sandığa yansımasıdır.” dedi.

1212 ve 2004 numaralı sandık Şenocak, “Bir örnek vermek istiyorum. Bu sandık cetvelinde Binali Yıldırım Bey 131 oy alıyor. Diğer YSK’ya nüshası gönderilen sandık sonuç tutanağında bu oy İmamoğlu’na yazılıyor.

Şeffaflığa biz burada bakacağız. Burada Binali Yıldırım’a yazılan oy sadece 1. Diğer bir tutanağa geçiyorum. 2004 nolu sayım döküm cetveli, burada da Binali Bey’in aldığı oy 201. Buradaki döküm cetvelindeki 201 rakamı sandık sonuç tutanağında Ekrem İmamoğlu’na yazılıyor. Binali Bey’in oyu burada da 1.” açıklamasını yaptı.

İstanbul Seçim Sonuçları

İstanbul seçim sonuçları henüz netleşmedi. Çalınan ve yakınan on binlerce oy var. İstanbul Arnavutköy’de AK Parti’nin itirazları sonrası yapılan incelemelerde 1700 oy AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a geçti.İstanbul Arnavutköy’de yapılan seçim itirazları sonuç verdi. İlçede yapılan itirazlar sonucu CHP de usulsüzlüğü kabul etti. Sonuç olarak 1700 oy Binali Yıldırım’a eklendi.

Bu sabah saatlerinde AK Parti ve CHP İlçe Başkanlıkları tutanakları müşahitler eşliğinde tekrar inceledi ve toplamda 1700 oyun usülsüz olarak işlendiği belirlendi. 1700 oyun kaydırma usulüyle ve veri girişinde yapılan hatalar nedeniyle yanlış girildiği belirlendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un verdiği bilgiye göre; İstanbul’da henüz 309 sandığın evraklarında karşılaştırma yapılmasına rağmen, kaydırılan oy sayısının 17.410 olduğu ortaya çıktı. Bu oylar, AK Parti’ye yazılması gerekirken farklı partilere kaydırılmış.

İstanbul’da sonuç her ne olursa olsun, ister AKP kazansın, ister CHP. Oy çalanları, kaydırma yapanları, oy pusulalarını yakanları, yapılan bu usülsüzlükte kimin parmağı varsa devletimizin muhakkak ama muhakkak cezalandırması gerekir.

İstanbul Seçim SonuçlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.