Bilgi Deryam

İsrail’i yıkacak olan ülke ? Tevrat’ta geçen İsrail’in sonu

İsrail’i yıkacak olan ülke ? Tevrat’ta geçen İsrail’in sonu

İsrail’i yıkacak olan ülke kimdir? Ayetlerde ve hadislerde İsrail nasıl yıkılacak? Kuzeyden gelen aslan ayeti hangi ülkeyi işaret ediyor? Tevrat’a göre İsrail nasıl ve ne zaman yıkılacak? İşte tüm soruların cevabı…

İsrail’i yıkacak olan ülke

Ayetlere göre, hadislere göre ve tevrattaki yazılanlara göre ve en önemlisi Allah’ın izni ile İsrail’in sonu yakındır. Melhame-i Kübra başka bir deyişle Armegeddon Savaşı çok yakında sayılır. Vaad edilmiş topraklar sevdası yüzünden kendini hazin bir sona doğru sürüklüyor İsrail.

Demek ki yazgı böyle bir şey! Vakti gelince kendi ayaklarınla ölüm vadisine koşuyorsun…  Maalesef çok geniş dünyevi imkanlara ve teknolojik bir üstünlüğü sahip olmalarından dolayı İsrailoğulları şımarmış durumdalar. Daha doğrusu onlar adına hareket eden siyonistler…

Kimsenin gücü kendilerine yetmez sanıyorlar. Tıpkı Ad Kavmi gibi. Çünkü onların çok büyük cüsseleri vardı, boyları çok uzun ve çok kuvvetliydiler. Döneminin en son teknolojileri kendilerinde idi. Ama onlar mazlumlara zulüm ettiler, Allah’a isyan ettiler. Tabi ki sonları helak oldu.

İsrailliler hala sanıyorlar ki, kendilerini denizden geçiren Rableri hala onlarla beraberdir. Oysa o gün( Hazreti Musa dönemi) onlar mazlum bir halk idiler. Bugün ise İsrail, Firavunlar Mısır’ı, Filistinliler ise o yurdun mazlum ‘İsrail oğulları’ olmuşlar… 

Filistinlileri selamet sahiline çıkaracak ‘deniz yarılması’nın gerçekleşmesi de an meselesi… Onlar da tıpkı huyunu kaptıkları ve suyuna gittikleri Firavun (zaten Firavun güç ve kudret sahibi olmak demektir ki, bugün İsrail dünyanın bir numaralı güç ve kudrete sahibi ülkesidir)  ve ordusu gibi ilahi hışma doğru sürüklenip gidiyorlar.  ,

Onları bekleyen ‘akıbet’, Tevrat’ın da belirttiği gibi topyekûn bir imhadır. ‘Gargat ağacı’  bile onları kurtaramayacak. Koştukları akıbet nasıl bir akıbet mi? İşte Tevrat’tan bir paragraf:  

Kuzeyden gelen aslan (Şimal)

“Yehuda’da (Telaviv) bildirin ve Yeruşelim’de (Kudüs) işittirin ve deyin; Memlekette boru çalın; yüksek sesle bağırın. Ve deyin: Toplanın da duvarlı şehirlere girelim. Siyona doğru bayrak kaldırın; kaçıp sığının, durmayın; çünkü ben Şimalden (Kuzeyden) üzerinize büyük bela ve kırgın (katliam) getireceğim. İşte aslan sık ormanından çıktı. Ve ‘milletleri helak eden’ (cengâver) yola düştü; şehirlerin harap olsun ve onlarda oturan kalmasın diye senin diyarını viran etmek için yerinden çıktı”  (Yeremye Bab 4, Pargraf 3)  

Birde şu hadis-i şerife bakın: “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır, diyecek. Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyruluyor. (Sahih-i Müslim, Kitab-ul Fiten H. 2239).  İşte hiçbir ikazı dinlemeyen, dünyayı takmayan İsrail’in akıbeti bu! 

Peki tevratta yazılan kuzeyden gelen aslan hangi ülke? Rusya tabiki de olamaz. Çünkü Müslümanlar yıkacak İsrail’i. Kuzeyde olan Müslüman ülkelerden hepsi bitik durumda, birçoğunda 10 yıldır süren savaşlar var. Birçoğu açlıkla pençeleşiyor. Geriye İran ki İran İsrail’in tam kuzeyinde olmasa bile, mute nikahı kıyan İran’a mı nasip olacak İsrail’i yıkmak. Kuran’ın bazı ayetlerini inkar eden, Hazreti Muhammed’in ashabı olan Hazreti Ömer’e sövüp sayan İran’a mı nasip olacak İsrail’i yıkmak. Suriye’de milyonlarca sunni Müslümanı katleden Esed’e yardım eden İran’a mı nasip olacak İsrail’i yıkmak.

Allah nasip ve izin verirse İsrail’i yıkmak küllerinden yeniden doğmuş, yeni yeni ayağa kalkmış olan Türkiye’ye nasip olacaktır inşallah.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Irfan GÜLER dedi ki:

    Inşallah reise ve bize nasip olur kutsal kudüsü korumak

  2. Anonim dedi ki:

    Bizim de temennimiz odur. Amin

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.