Bilgi Deryam

İlk Türk Dünya Güzeli Keriman Halis – Bizi böyle bitirdiler

İlk Türk Dünya Güzeli Keriman Halis – Bizi böyle bitirdiler

Keriman Halis kimdir? Keriman Halis’i neden bilerek Dünya güzeli seçtiler biliyor musunuz? Jüri başkanının ”Bu güzellik yarışması Hristiyanlar’ın zaferidir. 1400 yıldır Dünya’da egemenlik sağlayan Müslümanlar’ın kızları mayo ve sütyen ile aramızdadır ” dediğini biliyor musunuz peki? İşte İlk Türk Dünya Güzeli Keriman Halis ve jüri başkanının konuşması.

Keriman Halis – İlk Türk Dünya Güzeli

Olay 1932 yılında Belçika’nın Spa şehrinde düzenlenen bir güzellik yarışmasında geçiyor. 28 ülkenin katılmış olduğu bu güzellik yarışmasına, bizden Keriman Halis gitmişti. Yarışma bitmiş, iş sonucu açıklamaya gelmişti. İşte o zaman jüri başkanı kürsüye gelip, şöyle demiştir:

“Sayın Jüri üyeleri! Bugün Avrupa’nın ve Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa Hıristiyanları bitirmiştir.

Elbette Amerika’nın ve Rusya’nın hakkını inkar ede­meyiz. Neticede bu “Hıristiyanlığın Zaferi”dir. Müslüman kadınların temsilcisi Türk Güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu Türk kızını zafe­rimizin tacı olarak kabul edeceğiz ve onu kraliçe seçeceğiz.

Ondan daha güzeli varmış, yokmuş, bu hiç önemli değil… Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz, Avrupa’nın zaferini kutluyoruz …

Bir zamanlar Fransa’da oynanan dansa müdahele eden Kanuni Sultan Süleyman’ın torunu, işte mayo ve sütyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik.

Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle, Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avrupa’nın bu coşkulu zaferi için kaldırıyoruz. 

Şimdi asıl soru şu ? İlk Dünya Güzeli bizden çıktı diye şampanya mı patlatalım. Yoksa düştüğümüz bu durumdan çıkmanın, tekrardan ahlaklı bir nesil yetiştirmenin yollarını mı bulmaya çalışayım? Cevap sizde…

Bir zamanlar tek bir mektup ile Fransa’da dansı 100 yıl boyunca yasaklamıştı Kanuni Sultan Süleyman. Bir zamanlar verdiği bir nota ile peygamberimize hakaret edilen bir tiyatroyu yasaklatmıştı Sultan 2. Abdülhamid Han.

İstanbul’u fetheden, çağ kapatıp çağ açan, Peygamberin hadisine mazhar olan Fatih Sultan Mehmed Han’ın torunları kendini Avrupalılara benzetip, mayo ve sütyen ile podyumlara çıkıyor. İşte bizi böyle öz benliğimizden kopardılar. Yorum sizin…ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.