Bilgi Deryam

İdam teklifi Meclise sunulacak. Geç bile kaldık

İdam teklifi Meclise sunulacak. Geç bile kaldık

İdam söylemleri zaman zaman gündeme gelsede bir türlü meclise sunulmadı.

Son zamanlarda çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına ilişkin, faillerin idamına yönelik  bir talep de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ‘den geldi. Destici, faillerin cezanlandırılmasını belirterek TBMM’ de yasa teklifinde bulunacağını bildirdi.

idam

idam

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, cinsel istismar faillerinin (şerefsizlerin)  idamına yönelik yasa teklifini TBMM‘ye sunacağını bildirdi.

Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre Destici, partisinin bir otelde düzenlenen Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısına katıldı.

TEK SEÇENEK İDAM OLMALIDIR

Destici, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarının toplumla birlikte kendilerini de derinden üzdüğünü belirtti.

Destici, Türkiye’nin bu tür vahşet olaylarından kurtulması gerektiğine işaret ederek, “Bunun tedbirlerinin ivedi olarak alınması ve bununla ilgili cezaların tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Ne hadım ne hapis cezası, tek seçenek idam olmalıdır.” ifadesini kullandı.

Türk askerini, polisini ve sivil vatandaşlarını şehit eden teröristlere de aynı cezayı verilmesini isteyen DesticiBBP olarak yeni yasama döneminde TBMM‘de idam cezasının getirilmesi için yasa teklifi vereceğini kaydetti.

Öncelikle Mustafa Destici’ yi tebrik ediyoruz. İnşallah diğer siyasi partiler de destek verirlerse en kısa zamanda TBMM’ ye sunulur ve yasalaşır.

İnsanların bir korkusu olmalı. Suç işlediğinde hapise girersin. Yemeğine kadar herşey ayağına gelir. Ama canından olacağını bilse o suçu işlemeye  cesaret bile edemez.

Sözü fazla uzatmadan kısasın gelmesi ümidiyle.

Ey akıl sâhipleri, kısâsta sizin için hayât vardır, böylece korunursunuz.   (Bakara-179 ayet)

 

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.