Bilgi Deryam

Halime Hatun Kimdir ? Tarihte Nasıl Öldü ?

Halime Hatun Kimdir ? Tarihte Nasıl Öldü ?

Halime Hatun’un, Diriliş Ertuğrul’da ölümü  izleyicileri gözyaşlarına boğdu. Peki Halime Hatun gerçekte nasıl öldü. İşte detaylar..

halime hatun

halime hatun

Halime Hatun

Halime Hatun, Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’nin annesi ve Ertuğrul Gazi’nin eşidir. Ölümüne kadar Ertuğrul Gazi’nin yanından bir an bile ayrılmamıştır. Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi adında  3 erkek evlat sahibidir. 1281 yılında vefat ettiği bilinmektedir. Şimdi bile aynı yerde yan yana yatmaktadırlar. Türbeleri, Bilecik/Söğüt’ te yer almaktadır.

Halime Hatun Diriliş Ertuğrul’dan neden ayrıldı.

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un senaryosu yeni sezonda değiştiği için, Halime Hatun diziden ayrıldı. Dizide ölümü tüm seyircileri şok etmekle birlikte gözyaşlarına boğdu. Hiç kimse beklemiyordu böyle olacağını.

Hatta ünlü futbolcu Gökhan Töre’nin  diziden ayrılması için baskı yaptığı haberleri çıktı. Lakin haberleri Gökhan Töre  sosyal medya hesabında  ”‘Eşim Esra Bilgiç Töre diziden yeni sezon hikayesinin değiştirilmesi sebebiyle diziden ayrıldı. Sebebini anlamadığımız şekilde benimle bağlantı kurulmaya çalışılan haberler tamamen asılsızdır. Eşimin kariyerini destekliyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim” yaptığı bu açıklama ile haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Esra Bilgiç’in  açıklaması

Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım. Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay’a teşekkür ederim.” dedi.

“Ve tabi ki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya Ablam, Altan ,Ezgi’m, Ayberk Abim, Burçin, Yaman’ım, Nurettin Abi, Cengiz, Kaan, Murat Abi, Celal, Edip , Hakan, Batuhan, Gökhan. Yönetmenlerim Ahmet ve Fethi, görüntü yönetmenim Ömer Abi. Çalışkan dostum Begüm’üm, temiz kalplim Büşra’m, Hazal, Aydın, Halil, Ömer…
Canım sanat ekibim Levent ,Ecem, Tekin. Makyaj ekibim Buse’m Feride’m ve Sevtap Abla. Kostüm Nildağ, Elif, Nazlıcan, Seda. Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih. Canım Reji Gülen’im ve Tolga beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz. Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin. Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz’üm, Savcı’m ve Osman’ım size emanet.” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.