Bilgi Deryam

Ertuğrul Bey kaç defa evlendi – İlbilge Hatun Kimdir

Ertuğrul Bey kaç defa evlendi – İlbilge Hatun Kimdir

Ertuğrul Bey kaç defa evlendi ? İlbilge Hatun Kimdir? soruları Diriliş Ertuğrul Dizisi seyircileri tarafından merak ile sorulmakta. Ertuğrul Bey kaç defa evlendi sorusunun yanında ayrıca Halime Hatun neden öldü, neden diziden çıkarıldı sorusunun da cevabı bu makalemizde.

Ertuğrul Bey kaç defa evlendi

Diriliş Ertuğrul yeni sezonu TRT’de başladı. Diziye yeni katılan oyunculardan en dikkat çekeni ise İlbilge Hatun’a hayat verecek olan Hande Soral. Peki İlbilge Hatun kimdir, Ertuğrul Gazi ile evlenecek mi sorusu ise merak edildi. Dizinin senaryosuna göre Ertuğrul Bey ile İlbilge Hatun evlenmeyecek, İlbilge Hatun Ertuğrul’un çocuklarına analık yapacak.

TRT’de  Diriliş Ertuğrul rüzgarı esmeye başladı. Osmanlı’nın temellerinin atılacağı yeni sezon bölümlerinde en dikkat çeken karakterlerden biri de Hande Soral’ın canlandırdığı İlbilge Hatun oldu. Peki İlbilge Hatun ile Ertuğrul Gazi evlenecek mi? Ertuğrul’un ilk eşi Halime Sultan, Osman Bey’i doğurduktan sonra vefat etti. Bunun üzerine senaryoya göre Ertuğrul Gazi çocuklarına analık etmesi için İlbilge Hatun’u kabul eder. Aralarında evlilik olmasa da zamanla aşk başlar.

Ertuğrul Bey kaç defa evlendi : 93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olan Halime Hatun ile evlendi. Halime Hatun’un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk’a kavuştu. Ölümüne kadar Ertuğrul Gazi’nin yanından bir an bile ayrılmamıştır. Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi adında  3 erkek evlat sahibidir. 1281 yılında vefat ettiği bilinmektedir. Şimdi bile aynı yerde yan yana yatmaktadırlar. Türbeleri, Bilecik/Söğüt’ te yer almaktadır.

Halime Hatun Dizi’den neden ayrıldı.

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un senaryosu yeni sezonda değiştiği için, Halime Hatun diziden ayrıldı. Dizide ölümü tüm seyircileri şok etmekle birlikte gözyaşlarına boğdu. Hiç kimse beklemiyordu böyle olacağını. Hatta ünlü futbolcu Gökhan Töre’nin  diziden ayrılması için baskı yaptığı haberleri çıktı.

Lakin haberleri Gökhan Töre  sosyal medya hesabında  ”‘Eşim Esra Bilgiç Töre diziden yeni sezon hikayesinin değiştirilmesi sebebiyle diziden ayrıldı. Sebebini anlamadığımız şekilde benimle bağlantı kurulmaya çalışılan haberler tamamen asılsızdır. Eşimin kariyerini destekliyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim” yaptığı bu açıklama ile haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Esra Bilgiç’in açıklaması

Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım. Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay’a teşekkür ederim.” dedi.

“Ve tabi ki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya Ablam, Altan ,Ezgi’m, Ayberk Abim, Burçin, Yaman’ım, Nurettin Abi, Cengiz, Kaan, Murat Abi, Celal, Edip , Hakan, Batuhan, Gökhan. Yönetmenlerim Ahmet ve Fethi, görüntü yönetmenim Ömer Abi. Çalışkan dostum Begüm’üm, temiz kalplim Büşra’m, Hazal, Aydın, Halil, Ömer…
Canım sanat ekibim Levent ,Ecem, Tekin. Makyaj ekibim Buse’m Feride’m ve Sevtap Abla. Kostüm Nildağ, Elif, Nazlıcan, Seda. Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih. Canım Reji Gülen’im ve Tolga beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz. Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin. Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz’üm, Savcı’m ve Osman’ım size emanet.” dedi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet akbulut dedi ki:

    Gerçek te halime sultan yasadiysa o zaman nie dizi de oluyo insanlara gerçekleri ogretin

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.