Bilgi Deryam

Erdoğan gizli teşkilat için mi çalışıyor?

Erdoğan gizli teşkilat için mi çalışıyor?

Erdoğan gizli teşkilat için mi çalışıyor? Erdoğan’ı kim iktidara getirdi? Erdoğan niçin çok emin konuşup, ona buna rest çekiyor? Türkiye artık büyüdü mü yoksa, ne dersiniz. Bence Türkiye artık söz dinleyen değil, son sözü söyleyen ülkedir. Erdoğan gizli teşkilat ilişkisi. Sonuna kadar mutlaka okuyun.

Erdoğan gizli teşkilat ilişkisi

Öncelikle teşkilatı çok az tanıyalım. Çeşit çeşit ismi vardır. Bazı dizilerde Ak saçlılar, ihtiyar heyeti, On altılar, Ak sakallılar vs gibi. Ama bilinen en eski ismi Börü Budun’dur. İslamiyet öncesi dönemde Çin ve komşu ülkelerde çeşitli ajanlık ve örgütlenmeler yapılması için kuruldu. 

Kurucusunun Mete Han ya da Tonyukuk olduğu söylenmektedir. Teşkilat aklına ve bilgisine inandığı adamları alıp onlara sırrını açmış, bu adamların kimi kendi devletini kurmuş, kimi o devletin önemli kademelerinde yer almıştır. “Teşkilat’ın sırrını açtığı ve önemli kademelerde yer alan kişilerin etrafındaki kişiler de teşkilatın görevlendirdiği kişilerden oluşmuştur.

Şayet devlete ve teşkilata ihanet ederse, onlar hakkında verilen kararları yine onlar uygulamıştır” şeklindeki bazı ifadelere katılmasanız da özellikle 2008 yılında bütün dünya krizle boğuşurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kriz bizi teyet geçeceke demesi ve teyet geçmesi, Türkiye’ye ekonomik operasyon yapanların piyasadan bir anda 6 milyar dolar sıcak parayı çekmesi üzerine, bir başka elin eş zamanlı olarak piyasaya 8 milyar dolar sıcak parayı sürmesi, Türkiye’ye gelen kayıt dışı paralar, basit meseleler olmasa gerek.

Ayrıca Türkiye’ye 2003’den 2014 Haziran’ına kadar giren kayıt dışı para 36 milyar dolar. Bu para için CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak önerge verdi, ancak cevap bulamadı..

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye, dünya sömürgecileri tarafından koalisyonlarla güçsüz ve zayıf bir şekilde kontrol altında tutulan devlet olmaktan çıkmış. Güçlü yönetim ve güçlü lider ile, dünyada meydana gelen gelişmelerde etkin rol üstlenip, dünya siyasetinde biz olmadan kimse bir şey yapamaz demeye başlamıştır.

Kaynakları ve imkanlarını yerinde ve zamanında doğru yöneten, yatırımlarını kendi ihtiyaçlarını gidermek üzere planlayan, üretimleri ile kendi kendine yeterli hale gelmek için önemli adımlar atan Türkiye, artık verilen talimatlarla değil, aldığı özgür kararlar ile yönetiliyor.

Eski Türkiye vs Yeni Türkiye

Önceden devlet büyüklerimiz Amerika’ya, Avrupa’ya gittiklerinde protokolün en arka taraflarında, en kuytu köşelerine atılırdı. Peki şimdi, en önlerde Dünya liderleri ile birlikte. Nereden nereye… Önceden işçinin parasını ödemek için el pençe yapıp borç para isterdik, şimdi IMF’ye olan borcu bile kapattık. Taraflı da düşünsen tarafsız da düşünsen bunlar gerçekler.

Eskiden Türkiye’ye talimat verenler, şimdi dünyada atacakları adımlar karşısında Türkiye ne der diye çekiniyor, adım atmadan Türkiye’nin bu konudaki fikir ve tavrını öğrenmeye çalışıyor.

Yaşananları aklı selim ile düşündüğümüzde, tıpkı Osmanlı’da ve Abdülhamid Han döneminde olduğu gibi dünya sömürü düzenine karşı mücadele eden, sömürgecilere karşı mazlumların yanında duran, insanlığı ve islami değerleri olması gerektiği gibi savunan, savunduğu için dünya sömürü düzeninin aktörlerinin çeşitli saldırılarına maruz kalan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Tek bir adam tüm bunları tek başına yapamaz. Arkasında bir güç olmadıkça.

Şimdi de dışarıdan saldırarak başaramadıkları Türkiye’ye diz çöktürme oyununu, içerideki koltuk hırsı, enaniyetleri, kendini beğenmişlikleri, zaafları olan kişilerin devreye sokularak, yeni parti kurma çalışmaları ile içeriden sarsarak sürdürmek istiyorlar. Allah yardımcımız olsun. Devletimiz var olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.