Bilgi Deryam

Erbakan Hoca’nın gizli planı – Milli Karargah

Erbakan Hoca’nın gizli planı – Milli Karargah

Erbakan Hoca’nın gizli planı Anlatacaklarımı dikkatli okuyun. Erbakan Hoca’nın ileriye dönük bir planını okuyacaksınız. İşte Erbakan Hoca’nın gizli planı

Erbakan Hoca’nın gizli planı

Ama gelin önce baştan başlayalım. Erbakan Hoca 1970’te Milli Nizam Partisini kurdu. İsmet İnönü şunları dedi:
“İyi olmuş parti kurdukları, bakalım elli sene sonra oranları kaça düşmüş öğreniriz” Evet, rejim sözde gericilerin oranını ölçecekti.
Daha sonra Milli Nizam, Laikliğe aykırı olduğu için 1971’de parti kapatıldı.

Erbakan Hoca durmadı, 1972’de Milli Selamet Partisini kurdu. 1980’de Laikliğe aykırı olduğu için o da kapatıldı. Erbakan Hoca 1983’te Refah Partisini kurdu. Kemalist hegomenya Erbakan’ın bilerek başbakan olmasını sağlayıp toptan İslamı hassasiyeti olanlara darbe vuracaktı. 1996’da Erbakan başbakan oldu. 1997’de Laiklik ve Kemalizm adına 28 Şubat darbesi yaptılar. 8 ay süren mahkeme sonucu Laikliğe aykırı olduğundan 1998’de parti kapatıldı.

Erbakan Hoca ardından Fazilet Partisini kurdu. Lâiklik ve Kemalizme aykırı olduğundan 2001’de Fazilet Partisi de kapatıldı. Şimdi iyi okuyun. Erbakan Hoca tüm bu yaşadıklarından sonra yani siyasete başladıktan 30 yıl sonra şu önemli 2 şeyi anladı:

1) Kemalizmin etkisi kırılmadan, Tanrılaşan Atatürk’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e geçirmedikçe yani Atatürk doğru konuma konuşmadıkça siyasi ve sivil ne yapılsa boştu.

2) İçerideki Derin Amerikancı yapı (FETÖ, Gladyo) etkisiz hale getirilmeden edilen mücadele boşa kürek çekmekti. Tüm parti kapatma ve darbe sürecinde Amerikancı derin yapının rolü vardı.

Bu iki sorun halledilmeden önce, bağımsız ekonomi ve adil düzen planı uygulamaya konulmamalıydı. Bu iki sorun halledilmeden, bu planlar için harekete geçmenin hiçbir anlamı yoktu. Ne yerli araba yapılabilir, ne de milli ekonomi kurulabilirdi. Çünkü darbe yemek kolaydı. Önce darbe yapacak güçler etkisiz hale getirilmeliydi. Erbakan direk bu iki sorunu halletmek için önce onlara kafa tutmanın yanlış olduğunu anladı.

Erbakan Hoca dünyanın gidişatını da okuyup gizli bir karargahta uzun vadeli bir plan yaptı. Bu plan için milli güvenilir herkesi toplayıp istişare etti. Devletin milli kanadından da insanlar vardı. Kimler yoktu ki.
Eski dünya 2 kutupluydu: Amerika ve Rusya. Artık yeni dünya çok kutuplu olacaktı. Erbakan bunu biliyordu ve planı yaptı. Plan 3 aşamalıydı.

Erbakan Hoca ve Milli Karargah

İlk aşamada Amerikanın derin yapısı (FETÖ, Gladio) etkisiz hale getirilecek. İngilizin derin yapısının da (Kemalizm) etkisi kırılacaktı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk doğru konuma koyulacaktı. Bu birinci aşamaydı.

İkinci aşamada Osmanlı tarihi öne çıkarılacak, yerli milli ekonomi için adım atılacaktı. Devletin ve halkın özgüveni artırılacaktı. Belediyelerde istifalar gidilip ikinci plana uygun hale getirilecekti. Bu başladı da. Sonra üçüncü aşamaya geçirecekti.

Devlet kutup olup güç odağı haline gelince dışa doğru yayılım politikası izlenecekti. Müslümanlar birliği için hareket başlatılacaktı.

Erbakan Hoca uzun vadeli bu derin plan için 3 adama görev verdi:
1) Recep Tayyip Erdoğan
2)?
3)?

Erdoğan, birinci planı gerçekleştirecekti. Amerika ve Amerika’nın derin yapısıyla anlaşıp iktidara gelecek. Türkiye’de büyük güç ve destek toplayacaktı. Bu sırada milli karargah da güçlenecekti. Erdoğan’ı korumaya alacaklardı. Erdoğan 2003’ten 2010’a kadar milli karargaha vakit kazandırdı. Bunu güçlenmesi için yaptı. Sonra Amerika’nın derin yapısını (FETÖ ve Gladyo’yu) çökertme harekatını başlattı. Çökertti de.

Bu arada İngilizin derin yapısının da (Kemalizm) etkisini kırdı. Bu Atatürk’ü yok etmek değil. Yanlış anlaşılmasın.

Erbakan’nın talebesi Erdoğan

Bakın Erdoğan’ı verilen görev “adil düzen ve milli ekonomi” kurmak değil. İlk adımda bu yanlış olurdu zaten. Bu sonraki aşamalardaki işti. Erbakan Hoca ve milli karargah böyle planladı.

Erbakan Hoca ve milli karargah, Erdoğan’ın bütün planda ömrünün yetmeyip yıpranacağını bildiği için 2 tane lider olacak şahsiyet daha ayarladılar. Dikkatli okuyun.

Erdoğan görevini yaptı ve ikinci aşamaya geçilmesi için zemin hazırlıyor. Belediyeleri ve devleti ikinci plan için tekrar yapılandırıyor. 15 Temmuz ile birlikte devletin yurtiçi ve yurt dışındaki tüm milli karargah hücreleri uyandırıldı. Erbakan ve milli karargahın planı uzun vadeliydi. Erdoğan’ın ömrü ve durumu yetmezdi. Soru işareti koyduğum diğer iki şahıs sırayla görevi devralacak.

Bu arada Erbakan Hoca bu planın uygulama sürecinde darbeler olacağından ekonomiyi sağlam tutmak için Arap alemi ve diğer Müslüman ülkelerden sıcak para imkanını ayarlamıştı. Katar, Kuveyt, Arabistan v.b ülkelerden gelen paralarla kriz önlendi. Anlayın ne demek istediğimi.

Erbakan Hoca Saadet Partisini formalite icabı kurmuştu. Erdoğan ne zaman zayıflasa Saadetteki milli kanadın bir bölümünü AKP’ye gönderiyor destekliyordu. Numan Kurtulmuş gibi. Kendi geçse olmazdı. Oyun bozulurdu. Kendi Erdoğan karşıtı rolü oynayacaktı. Sadece Saadet Partisi’nde mi milli karargahın adamları vardı? Hayır. MHP, CHP, HDP ve Demokrat Parti de de vardı. Süreci iyi takip etmişseniz farketmişsinizdir.

Şuan tarihin en büyük saldırısı yaşanıyor. Milli karargahın planını çökertmek için saldırıyorlar. Milli karargah şu ana kadar başarılı olarak planı uyguladı. Ertuğrul ve Payitaht dizileri milli karargahın planıdır. Devamı gelecek.

Peki, Erbakan ve Milli karargahın varlığı kimin uzun vadeli planıydı? 
El Cevap: 2. Abdülhamit.

Şimdilik bu kadar…

— Mustafa Güldağı —

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Âha buraya yazdım yemin olsun ben bunu baştan beridir anladım siz bunu yazmadan da böyle anlatıyor dum

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.