Bilgi Deryam

Engin Altan Düzyatan Siyasi görüşünü açıkladı

Engin Altan Düzyatan Siyasi görüşünü açıkladı

Engin Altan Düzyatan siyasi görüşünü açıkladı. Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Engin Altan Düzyatan siyasi görüşünü dair açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar.

Engin Altan Düzyatan siyasi görüşü

Diriliş Ertuğrul’da rol almaya başladıktan sonra muhafazakar kesime yaklaştığınıza dair yorumlar yapıldı. Ne düşünüyorsunuz?’ Bir tarafa yakın ya da bir tarafa uzak değilim. Olduğum yerde duruyorum. İşimi yapıyorum.

Geçen gün, ‘Evlendikten sonra TRT’ye geçti’ diye bir şey okudum. Bu TRT’ye yaptığım ilk işim değil ki. 2001’deki ilk dizim ‘Koçum Benim’ TRT’deydi. Nedir bu algının sebebi peki? Bugün böyle düşünürler, yarın bambaşka… Bunun matematiği yok.

Daha önce yaşadınız mı bunu? 12 Eylül’de geçen bir filmde oynadım, “Evladım, solculuk sana mı kaldı’ dediler. ‘Anadolu Kartalları’ isimli filmde oynadım, ‘Evladım, militarizme alet olduğunun farkında mısın” yazdılar. Şimdi de başka şey söylüyorlar. Birileri hep başarınızdan rahatsız olacak…Nedir o zaman durduğunuz yer? Ben sağda da solda da durmuyorum, hümanizmde duruyorum. Zaten işim; insan ve duygu. Siyaset konuşmak ilgimi çekmiyor. Sanat konuşmayı ya da kitap okumayı tercih ediyorum.

Bir dönem sizi hep Cihangir’de görüyorduk. Belli bir arkadaş çevreniz vardı. Oyuncu Rıza Kocaoğlu da arkadaşlarınızdandı hatta. Zamanla çevrenizin değiştiği söylendi. Eski mahallenizin bir tepkisi oldu mu?

Yüzüme karşı olmadı. Arkamdan konuştularsa bilmiyorum, şaka tabii, adamlar benim 20 yıllık arkadaşlarım, her şeyin farkındalar. Dediğim gibi, Altan aynı Altan… Bu akşam da Rızalar bana geliyor. Evlendikten sonra trafikten uzaklaşmak ve sete yakın olmak için karşı tarafa taşındım. Beni Cihangir’de ya da dışarda görmeyince böyle bir algı oluşuyor ama aynı arkadaşlarımla evlerde görüşüyoruz.

Sosyal medyada en çok Atatürk fotoğrafı paylaşan ünlülerden birisiniz…Ben İzmirliyim. Zübeyde Hanım bizim orada yatıyor. Okula giderken her gün onun önünden geçerdim. Atatürk sevgisiyle büyüdüm. Ülkemizin kurtarıcısından bahsediyoruz. Öyle bir algı oluştu ki, Atatürk’ü seversen padişahları sevemezsin. Padişahları seversen Atatürk’ü sevemezsin gibi. Buna inanmıyorum. Herkesin görüşleri farklı olabilir. Herkes birbirini sevmek zorunda değil ama saygı duyarak birbirini anlamaya çalışması daha medeni ortamlar oluşturur.

Engin Altan Düzyatan siyasi görüşünü yukarıdaki sözcüklerle belirtti. Küfür etmeden her türlü yorumlarınız sitemizde onaylanır. Yorumlarınızı bekliyoruz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Serdar we dostlarim arkadslarim dedi ki:

  Kurulus osman dizeyi izleninden kel oglan multifilm cok rahat.tizden tiz kurulus osmana engin altan duzyatan bekleyors yoksa bakmayoris filme.osman filmi adyn burak oynaysa osman film ady yere kacyor burak def olp gitsin.

 2. Ahmet dedi ki:

  Ben osmanlıyı seviyorum paşaları sevmiyorum Atatürkü hiç sevmiyorum ve milliyetciyim ama Atatürk taraftarı kesinlikle deyilim ve başkanı destekliyorum ve yanıdayım

 3. Musa dedi ki:

  Ey müslümanlar neden korkarsınız müslümanım demekten ve yaşamaktan inanın zor değil birilerine şirin görünmek yerine ben müslümanım ve kafirlerin safında durmam deyin deyin ki kurtuluşa erelim inşallah

 4. Anonim dedi ki:

  Bence sanatçının ve engin bey gibi değerli insanların syasi görüşünü belli etmamasi daha doğru. Halkın geneli aynı görüşte .

 5. Anonim dedi ki:

  Çok politik davranmış ama biz kendisini sağ görüşlü olarak bilmek isterdik .herkesin bir gorusu var ama maasef cesurca aciklamamis uzuldum

 6. L.d dedi ki:

  Atasına layık Olan Ancak Onu canlandıra bilir Gezicilerin Peşine Takılanlar Osmanlı Padişahlarını canlandıramaz.
  Herkes savunduğu görüşü Oynadığı zaman daha samimi olur.

 7. Hamdi SEKMEN dedi ki:

  Mukemel siniz ALLAH ÝAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH

 8. Orhan dedi ki:

  Eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek

 9. Anonim dedi ki:

  Helâl

 10. Murat dedi ki:

  Engin bey ince siyaset yapmış..ayosofyayı cami yapanlar ve kapatanlar arasında seçim yapmayarak..!!!!

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.