Bilgi Deryam

Dolar nasıl düşer ? Dolar düşecek mi? Ne yapmamız gerekiyor?

Dolar nasıl düşer ? Dolar düşecek mi? Ne yapmamız gerekiyor?

Dolar nasıl düşer ? Doların düşmesi için ne yapmamız gerekiyor? sorusuna Abdurrahman Uzun’un dilinden yazmak istedik.  Dolar nasıl düşer ? Merak ediyorsanız, buyurun yazımızı okuyalım.

Dolar nasıl düşer ?

Evet kızgınız, öfkeliyiz, cebimizdeki paranın değer kaybetmesi ya da eksilmesiyle insan olarak nefsi olarak içimiz içimizi yiyor. Bundan dolayı da sürekli bir umutsuzluk halindeyiz. Ona, buna, şuna, devlete, siyasetçisine, hep birilerini suçluyor, söyleniyoruz.

Haksız da sayılmayız. Haklılık payımız da var. Hedefi bugün tek bir kişi olarak görüp, ekonomiyi yönetememe  hikayelerini savuranlar, Dolar ve Euro üzerinden saçma sapan espriler yapanlar, doların yükselmesini Ak Parti ve Mhp  seçmenine bağlayanlar, Rahip Brunson’ı verelim de şu dolar işini  halledelim diye konuşanlar, Allah aşkına çıkarın o at gözlüklerinizi de elinizi  bir dakikalığına vicdanınıza koyun.

1960 yıllarında Türkiye’yi köşeye sıkıştırma operasyonlarında hedef Menderes miydi? Ya da Kıbrıs Barış Harekatı sonrası Abd ambargosunda hedef Ecevit miydi? Hedef Türkiye, Türkiye, Türkiye. Hedef bu millet, hedef bu topraklar. Hedef doğusundan batısına, karış karış, milim milim, ilmek ilmek bu topraklar.

Oyunları bozan, diz çöktürüp boyun eğdiremedikeri ve eğdiremeyecekleri Türkiye hedef. Bu sadece bu günün meselesi de değil ki, bin yıllık dert bu. Bir tane Türkiye var kardeşim. Ve hepsi adları gibi biliyorlar ki, Türkleri topla, tüfekle yenemeyeceklerini. Bizim morallerimizi bozup, birbirimize düşürüp, ”biz bittik” algısının çukuruna düşürmek istiyorlar bizi.

Şimdi bu toprakların evladı olarak diyoruz ki; bizim gücümüz kendimizde, birlik ve beraberliğimizde, inancımızda, bayrak için vatan için kol kola girip yürüyüşlerimizde. Çanakkale Zaferi’nde o yokluğa rağmen iliklerine kadar o milli ruhu taşıyan kimlerdi? Kurtuluş Savaşı’nda  evladının üzerindeki battaniyeyi alıp mermilerin üzerine  sarıp cepheye koşan kimlerdi? 15 Temmuz Gecesi levyelerle F-16 lara kafa tutan, tankların önüne dikilen, mermilere göğsünü siper eden kimlerdi? Bu milletin ta kendisiydi.

Dolar için ne yapmalıyız?

Dolar nasıl düşer ? Sorusuna verilecek cevabımız; üç beş vatansız  ruhsuzun söylemlerine ”yav he he” deyip geçeceğiz. Gerçek vatan sevdalıları olarak biz de taşın altına elimizi koyacağız. Bu milletin gariban evlatları, vatanın ne zaman kendisine ihtiyaç duyduysa, korkmadan çekinmeden canını ortaya koydu.

Şimdi sıra parası olanların servetlerini ortaya koymasında. Ekmek yediğin, para kazandığın bu topraklardan servet elde edip, büyüttüğü yatırımları şimdi ihtiyacı olan devletine, milletine feda etme vakti.

Paraya hükmeden zenginler, iş adamları, para babaları sıra sizde artık. Vatan mı daha kıymetli yoksa yastık altındaki dolarlarınız mı şimdi göreceğiz bunu. Bu topraklarda  servetlerine servet katanlar,  Amerika’nın açık açık ”eğil, boyun , benim esaretimde kal” çağrısına göz yumup yine istediklerini mi vereceksiniz, yoksa dik duruşunuzla ülke ekonomisinin hareketlilik kazanması için  gerekli yükü omuzlayıp, bu topraklarda tarih mi yazacaksınız?

Biz yine topyekün millet olarak başlatılan bu ticaret savaşında safımızı bayraktan yana, milletten yana tutup, 5 lira, 10 lira, 20 lira da olsa elimizden geleni yapacağız. Ve buradan da Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyoruz. ”Başlatın bir kampanya, başlatın bir seferberlik, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, kurun meydanlara yardım sandukalarını, verelim bozduralım elde ne var ne yok dünyalıklarımızı.

Biz bu ülke için canımızdan geçmişiz, malımızı vermişiz çok mu? 15 Temmuz Gecesi bankamatiklere, marketlere koşanlar anlamazlar ne demek istediğimizi.Ve son olarak diyoruz ki; ” Allah kimseyi ülkesinin bozulan ekonomisine sevinip te, ellerini ovuşturacak kadar şerefsiz yapmasın

Dolar nasıl düşer sizce? Doların düşmesi için ne yapmamız gerekir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Bülent dedi ki:

  Dolar yerlı yerli üretimle düşer diyen arkadaslar var çin parası yuan 1 dolar karsılıği 7 yuan yapıyor çinde ürettimi yok sanki yanılıyorsunuz

 2. Ömer dedi ki:

  Evet ellerini ovuşturan vatan hainleri var bir aracım vardı dolar çıkmadan önce sattım bek çoğu dolar yapmamı söyledi ama benim verdiğim cevap ben vatan haini değilim oldu ne alakası var diyenler oldu çok alakası var bu vatana binlerce Canını verenler oldu ben bir araba parasını versem çokmu feda olsun vatanıma malımda canım da

 3. Anonim dedi ki:

  İNSALLAH
  BU MUSUBET HAYRA VESİLE OLSUN

 4. ali dedi ki:

  Bu guzelim ülkemde hersey ama hersey turk parasıyla olsun doları kullanmayın ticarette tl kullanın doları kullanmayın Kuveyt dışarıda ne oldu euro o kadar kullanılmıyor bak sterlin bizim ülkemizde yok gibi birsey dolar da olmasin

 5. Mehmet Sari dedi ki:

  Doları düşürmeyelim, bence tamamen ortadan kaldıralım. Nasil mi? ABD ye karşı olan ulkeler uluslar arası ticarette dolar yerine altini kullanacak. Insanların aklına dünyada o kadar altın var mi diye sorular gelebelir, tamamiyle sanal altın. Nasil ki bankalar aracılığıyla gerçekleşen ticaretin karşılığında dolar odeniyorsa, dolar yerine altın ödenecek. Altının uluslararasındaki ons fiyatı belli. Ticaret yapan tüm ülkeler bankalarından para almak istedikleri vakit kendi ülkelerinin para birimi olarak, altının ons fiyatı üzerininsen parasını alacak. Yanı tamamiyle sanal altın. Böylelikle ABD yi tarihten silersiniz…

 6. Anonim dedi ki:

  Yerli olan üretimleri alırsak otamatikmen düşer düşmesede biz muhtaç olmayız

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.