Bilgi Deryam

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak sorusu bende dahil bütün seyirciler tarafından merak edilmekte. Bende bu merakı gidermek için araştırma içerisine girdim. Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni karakterler ve rolleri nelerdir? Diriliş Osman gelecek mi? Osman Bey’i Burak Özçivit mi canlandıracak? Diriliş Ertuğrul 5. sezonda neler yaşanacak gibi bir sürü sorunun cevabı bu makalemizde.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak

Ekranların sevilen dizini Diriliş Ertuğrul 5. sezonunda oyuncu kadrosunda büyük değişikliğe gitti. Yeni sezonda hikaye tamamen değişecek, Ertuğrul Bey yaşlanmış olarak ekran karşısına geçecek. Çok sayıda yeni oyuncunun katıldığı bu sezonda, son yaşanılanlardan yaklaşık 10-15 yıl  sonrası anlatılacak, Bamsı Alp, Turgut Alp, Artuk Bey ve diğer karakterlerde yaşlanmış olarak ekran karşısında seyirciyle buluşacak. Peki Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde 5. sezon fragmanı yayınlanmıştı ama bu fragman tarih bekleyen seyircileri üzdü. ”Diriliş Ertuğrul çok yakında TRT 1’de ” ifadesinin kullanıldığı fragmanda net bir tarih belirtilmedi. Fakat ilk bölümün çekimleri tamamlandı ve büyük ihtimalle dizinin ekim sonları ya da kasım ayının başlarında ekranda olması bekleniyor.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları ve rolleri

Hande Soral: Halime Hatun’un ölümünden sonra Ertuğrul Bey ile evlenecek olan Zeydan karakterini canlandıracak. Kısa bir bilgi vermek  istiyorum; Ertuğrul Gazi bir defa evlenmiştir, o da Halime Hatun ile. Diriliş Ertuğrul dizisi adı üzerinde dizi. Tarihimizden ilham alınarak senaryo üzerine kurulmuş bir dizi. Senaryolarda ekleme yapılabilir. Halime Hatun ne zaman öldü diye merak edenler varsa  Halime Hatun tarihte ne zaman öldü adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Bu makalede Diriliş Ertuğrul Dizisi’nden neden ayrıldığını da açıklıyor.

Kimya Gökçe Aytaç: Yeni sezonda  Evdokya karakterini canlandıracağı bildirildi.

İlker Aksum: Yeni sezonda Yunan komutanını canlandıracak. İlker Aksum, TRT’ de yayımlanan ”Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde oynamıştı.

Ünal Silver: Yeni sezonda Ünal Silver de diziye dahil oldu. Dizide ”Umur Bey” karakterini canlandıracak. Tarihte Umur Bey, Fatih Sultan Mehmed Han’dan tam 115 yıl önce gemileri karadan yürüten ilk Türk olarak geçer. Umur Bey hakkında daha detaylı bilgi için; Gemileri karadan yürüten ilk Türk Umur Bey kimdir başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda neler olacak?

Diriliş Ertuğrul 5. sezonunda hikaye yavaş yavaş Ertuğrul Bey’den Osman Bey’e doğru kayacak. Osman Bey’in hikayesine geçişin yavaş olacağını ve yaklaşık 10’lu yaşlardan itibaren diziye dahil olacağı belirtiliyor. 5. sezon hakkında bilgi veren dizi yapımcısı Mehmet Bozdağ, ”çekimlerin Eylül  ayının ortasında başladığını belirtti.”

Yaklaşık 10-15 yıllık zaman atlamasının yaşanacağı dizide Osman Bey ve diğer karakterler için geniş bir cast çalışması yapılıyor.

Bu arada Diriliş Osman karakterini de Burak Özçivit canlandıracak. Burak Özçivit  2019- 2020 sezonunda seyirci ile kesin olarak buluşacak. Ama Diriliş Ertuğrul 5. sezonun ortalarına doğru ya da sonlarına doğru da diziye dahil olabilir gibi söylentiler de mevcut.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.