Bilgi Deryam

Diriliş Ertuğrul hayranı Maduro Müslüman olabilir

Diriliş Ertuğrul hayranı Maduro Müslüman olabilir

Diriliş Ertuğrul hayranı Maduro güzel açıklamalarda bulundu? Bakan Çavuşoğlu Diriliş Ertuğrul setinden bir video göstermesi üzerine Maduro, ”Bu dizi gerçek Müslümanlığı anlatıyor” dedi.

Diriliş Ertuğrul hayranı Devlet Başkanı Nicolas Maduro

Ünü ülke sınırlarını aşıp dünyaya yayılan Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin sıkı takipçileri var. Üstelik bu takipçiler Devlet başkanı. Dizinin hayranları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Katar, Kuveyt ve Bahreyn Kralları, Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev gibi çok sayıda devlet başkanı var.

Aralarında en fanatiği ise Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’dur. Diriliş Ertuğrul hayranı Maduro yaklaşık bir sene önce başında börk, elinde Kayı bayrağı, parmağında ise çift başlı kartal yüzüğü ile poz vererek dizinin oyuncuları ve yapımcılarına selam göndermişti.

Bu selama karşılık ise Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin yapımcısı Mehmet Bozdağ teşekkürlerini sunmuştu bu ince davranıştan dolayı. Ayrıca Maduro Diriliş Ertuğrul setini ziyaret etmiş, oradaki oyuncularla birlikte fotoğraf da çektirmiştir.

Diriliş Ertuğrul sayesinde Müslüman olabilirim

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Alanya ilçesindeki Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Amfi Tiyatro’da düzenlenen ‘Gençlik Söyleşileri’ programına katıldı. ‘Diriliş Ertuğrul’ adlı televizyon dizisinin oyuncularından Engin Altan Düzyatan, Nurettin Sönmez ve Celal Al ile Yönetmen Metin Günay, senarist ve yapımcı Mehmet Bozdağ’ın da yer aldığı programa gelişinde Bakan Çavuşoğlu, Diriliş Ertuğrul dizisinin temsili kıyafetlerini giyenler ve atlar eşliğinde karşılandı.

Bakan Çavuşoğlu, Eylül ayında Venezuela’ya gittiğinde ikili görüşmelerden sonra Diriliş Ertuğrul setini son ziyaretindeki videoyu Diriliş Ertuğrul hayranı Maduro ‘ya gösterdiğini anlatarak, şöyle dedi:

“Çığlık çığlığa ayağa kalktı. Dizideki tek tek isimleri saydıktan sonra sakinleşti ve sonra ‘Bu dizi gerçek İslamiyet’i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım’ dedi. Bunları duyunca gurur duyuyoruz ve mutlu oluyoruz.”

Ne kadar gurur verici değil mi. Öncelikle bu dizi sayesinde tarihimizi bize sevdiren Diriliş Ertuğrul dizisinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Başarılarının devamını bekliyoruz inşallah. Son olarak ”Allah seni İslam ile şereflendirsin Nicolas Maduro

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.