Bilgi Deryam

Devletin sır küpü MİT Müsteşarı Hakan Fidan

Devletin sır küpü MİT Müsteşarı Hakan Fidan

Hakan Fidan neden önemlidir bilir misiniz? Çünkü Cumhuriyet tarihi boyunca MİT Müsteşarlığı’nın atamalarını hep Amerika ve İsrail yaptı. Hatırlarsanız Hakan Fidan MİT Müsteşarlığı’na getirildiğinde herkes karşı çıkmıştı. Hem içimizdeki hainler, hem de yabancı devletler.. İşte devletin sır küpü Hakan Fidan ve ekibinin başarı öyküsü.

Hakan Fidan altın harflerle yazılmalı tarihe

İstihbaratı güçlü olan devletler her zaman bir adım öndelerdir. Geçmişe dönersek Mete Han’ın kurduğu istihbarat sistemi ile Çinliler ve diğer devletler adım bile atamıyordu. Fatih Sultan Mehmed’in casuslarını duymuşsunuzdur, kitaplara, sinemalara bile konu olmuştur. Abdülhamid Han’ın kurduğu Hafiye Teşkilatını da unutmamak lazım.

İstihbaratımızın güçlü olduğu dönemlerde devletimiz daima dimdik ayakta olmuş, düşmana göz açtırmamıştır. Şuan istihbaratımız güçlü olmasaydı, başımızda MOSSAD’ın atadığı biri olsaydı, sizce Fırat Kalkanı, Zeytindalı Operasyonu, Barış Pınarı Harekatı gerçekleşebilir miydi.

Kesinlikle gerçekleşemezdi. Çünkü istihbaratımız olmasaydı 15 Temmuz’da zaten darbe başarılı olur hükümet devrilir, yerine Esad gibi, Sisi gibi Amerikan uşağı biri gelirdi devletin başına.

İşte bu yüzden Hakan Fidan ve ekibinin ismi tarihe altın harflerle yazılması lazımdır. Hani bazıları MİT için “15 Temmuz hain darbe girişimini nasıl  sezemediler”  diyorlar ya…

Tam aksine MİT olmasaydı o darbe daha kanlı olur ve  başarılı olurdu… 15 Temmuz hain darbe girişiminin sonuçlarının daha kanlı olmamasının ve FETÖ’nün hedefine ulaşamamasının nedeni de MİT Başkanı Hakan Fidan ve ekibi olmuştur…

MİT ve 15 Temmuz Darbe Girişimi

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminden önce çok kritik bazı bilgilere ulaştı. Genelkurmay ve emniyet başta olmak üzere kamu kurumlarındaki FETÖ mensuplarının kendi aralarında özel olarak mesajlaştıkları uygulama programı çözüldü. Bu program üzerinden 56 bin kişilik isim listesi saptandı. Bu liste Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay ve diğer ilgili birimlerle paylaşıldı.

10 Temmuz’da MİT tarafından TSK içindeki ‘paralel yapı’ mensuplarının isimlerinin bulunduğu liste Genelkurmay’a iletildi… İşlem yapılabilmesi için Genelkurmay, yürütülen disiplin soruşturmaları olduğunu ve tasfiyelerin ağustos ayındaki YAŞ’ta yapılmasına karar verdi.

MİT’in 10 Temmuz’da Genelkurmay’a gönderdiği isim listesinin sızması nedeniyle  FETÖ tarafından darbe  girişimi öne çekildi. Ağustos ayındaki YAŞ toplantısında tasfiye edileceklerini öğrenen FETÖ’cüler, darbe planını 15 Temmuz’a çekti. Aslında darbe girişimi daha organize biçimde 15 Temmuz’dan 3 ay sonra, yani ekim ayında yapılacaktı…

Darbeciler, kalkışmayı 15 Temmuz günü sabaha karşı saat 03.00’te gerçekleştirme kararı aldı… Darbe teşebbüsü, bir binbaşı tarafından, ‘MİT’e baskın’ şeklinde ihbar edildi. Darbecilerin “Bu akşam çok önemli bir görev var”diyerek çağırdıkları ve “3 helikopterle MİT’i basacağız ve MİT Başkanı’nı alacağız”dedikleri binbaşı, saat 14.30 civarında “Dışarıdan geldim, üstümü değiştireyim” yanıtını verip MİT Başkanı Hakan Fidan’a gitti.

Ardından MİT, Genelkurmay’a haber verdi. Girişimin duyulduğunu anlayan darbeciler, bu kez saat 21.00’de harekete geçti… Ama devletimiz ve milletimiz uyanmıştı.

Hani diyorlar ya “15 Temmuz gecesi nasıl bir anda bu listeler ortaya kondu ve  FETÖ’cüler tutuklanmaya başladı.” Evet MİT gereken listeyi hazırlamıştı işte! MİT’in istihbarat zaferi Türkiye’de değil ama dünyada yankı buldu…

Tarih; 4 Eylül 2016… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KGB geçmişi olan Rus lider Putin’i ziyaret programına  Hakan Fidan’ı da almıştı.

Erdoğan, Putin’e heyeti tanıtırken “Birçok bakanın yanı sıra MİT Müsteşarımız Hakan Fidan da burada”demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Putin’in  “İstihbarat şefi burada olduğuna göre konuşacak bir şeyimiz kalmıyor. O size zaten her şeyi anlatmıştır” şeklinde espirisi aslında bir gerçekçi mesajdı..

Bu adam eski KGB’ci  Putin!..

Bütün bunları üst üste koyduğumuz zaman  Hakan Fidan’ın gerçekten   Türkiye Cumhuriyeti Devletinin  geleceğinin sır küpü olduğu ve onun başkanlığında dünyanın en güçlü istihbarat güçlerinden biri haline geldiğimizi gururla söylemek gerekir…

Amerika, Rusya, İngiltere  halkı istihbarat örgütleri ile övünürken biz Türkler neden böylesine bir başarı öyküsü yazan Milli İstihbarat Başkanımız ve teşkilatı ile övünmeyelim… Eski Türkiye yok artık. Allah yar ve yardımcımız olsun.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.