Bilgi Deryam

Deccal ile konuşan adam. Deccalin bulunduğu ada

Deccal ile konuşan adam. Deccalin bulunduğu ada

Deccal ile konuşan adam kimdir? Deccal ile gerçekten konuşan sahabe var mı? Zamanı geldiğinde tüm dünyayı karıştıracak, dünyaya büyük bir zulüm yaşatacakolan Deccal’in şu anda dünyada bir yerde tutulduğunu biliyor muydunuz? İşte deccal ile konuşan adam ve deccalin bulunduğu ada.

Deccal ile konuşan adam

Hazreti Muhammed (s.a.v) çoğu zaman gelecekte meydana gelecek olan Deccal ve Hz Mehdi’nin zuhurundan bahsederdi. Günün birinde yine sahabelerine konuşmak için yüzünde bir gülümseme ile mibbere çıktı ve onu dinleyen sahabelerine şöyle buyurdu ;

“Herkes namaz kıldığı yerde kalsın” Sonra , sizi neden topladım biliyor musunuz? diye sordu. Ardından yanındaki Temim Ed Dari isimli kişiyi göstererek başından geçenleri sahabelerine anlatmasını buyurdu.Sahabeler pür dikkat dinliyorlardı önceleri Hristiyan iken sonra Müslüman olan Temim yaşamış olduğu çok ilginç olayı anlatmaya başladı.

Temim 30 kişiden oluşan bir grupla birlikte bir deniz yolculuğuna çıkmış fakat bu deniz yolculuğu beklemedikleri bir şekilde olumsuz hava koşulları yüzünden oldukça zorlu geçmeye başlamış.

1 ay boyunca süren fırtına ve onun getirdiği dalgalarla boğuşmak zorunda kaldıktan sonra güneş batımına yakın bir zamanda ufukta bir ada görmüşler derhal dümeni adaya doğru kırmışlar ve gemi yanaştığında sandallara binip adaya çıkmışlar.

Fakat hiç ummadıkları bir şey bekliyormuş onları adada ne görsünler acayip kılları olan hatta o kadar kıllı ki bu yüzden önünün neresi arkasını neresi belli olmayan bir mahlukatla karşılaşmışlar. Hayvan desen hayvan değil insan desen insan değil ne olduğu belli değilmiş. Fakat gel gelelim bu canlı tıpkı insanlar gibi konuşabiliyormuş şaşkınlık içinde ona sormuşlar.

– “Sen de kimsin”

– “Ben Cessaseyim”

– “O da ne” demişler ne kadar bu sorunun cevabını alamamış olsalar da Cessase’nin kelime anlamına bakıldığında casus demek olduğunu anlıyoruz. Tabii casusluk ile ne alakası varsa artık orasını Allah bilir.

Günümüzde ise bazı rivayetlere baktığımızda Temim ve gemideki diğer kişilerin karşılaşmış olduğu bu daha önce görülmemiş canlı kıyametin alametlerinden biri olan ve o zaman geldiğinde yeryüzüne çıkacak olan Dabbe’tül Arz ‘a ait olabileceği yönünde. Cesase daha sonra şöyle demiş ;

“Siz şuradaki Manastırı görüyor musunuz? İşte orada büyük bir zevkle sizi bekleyen bir adam bulunmakta sizden haber bekliyor Ona gidin”

Deccal’in adası ve deccal ile karşılaşma

İçeride bir adam olduğunu duyan Temim ve arkadaşları bir nebze olsun rahatlamışlar, çünkü konuşuyor oldukları mahlukatın ne olduğu belli değildi. Oysa manastırda bir insan olduğunu duymuşlardı..

Cüsse bakımından daha önce görmüş oldukları hiçbir insana benzemeyen çok uzun boylu iri yarı elleri boynuna sıkıca bağlı bir şekilde vücudunun her yerinden de zincirlerle bir köşeye sabitlenmiş bir adam duruyormuş karşılarında.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Temim

-“Sen de kimsin” diye sormuş. Soruya soruyla cevap alan Temim’e O iri insan ;

-”Asıl sen söyle siz kimsiniz” demiş.

Temim Cevap vermiş ;

-” Bizler Araplarız bir deniz yolculuğuna çıkmıştık fakat denizin dalgalı olduğu zamana denk gelmişiz 1 ay boyunca dalgalarla boğuştuk sonra gemiyi bu adaya yaklaştırdık dışarıda isminin Cessase olduğunu söyleyen bir varlık senin bizi beklediğini ve sana gelmemizi söyledi ..

Bunun üzerine iri cüsseli adam ile temim arasında geçen konuşma şu şekilde devam ediyor ;

-”Bana Beysan Humalıklarından haber verin ..

-”Onu niye soruyorsun ki ?”

– “Hurmaları soruyorum hala meyve veriyor mu ?”

– “Evet hala meyve veriyor.

– “Meyvelerin kesilmesi yakındır , Taberya Gölü’nden haber verin”

-” Neyini soruyorsun ki Taberya Gölü’nün”

-” Su , gölde hala su var mı?”

– “ Evet suyu çoktur”

– “ O halde suyun gitmesi yaklaşmıştır , Peki Zugar pınarı’ndan haber verin”

– “Neyini soruyorsun oranın ”

– ” Suyu var mı?  Ahali orada Ziraat yapıyor mu ?

– “ Evet suyu çoktur hala ziraat yapılıyor “

– “ Nebilerin nebisinden haber verin, ne yaptı?”

– “ Mekke’den çıktı Yesrib’e yerleşti”

– “ Araplar onunla savaştı mı ?

– ” Evet”

– “ Peki.. Onlara ne oldu ?”

– “ Ona karşı gelen Araplara üstün olduğunu ve Ona itaat ettiklerini haber verdik”

– “ Öyle mi oldu ?”

– “ Evet”

– “ Ona itaat etmeleri , Onlar için hayırlı olur..  , O halde ben size kim olduğumu söyleyeyim ben Deccalim ! Çıkmam için bana izin verilmesi yakındır çıktığımda yeryüzünü dolaşırım.

40 gecede girmediğim hiçbir şehir bırakmam ancak Mekke ve Medine hariç o iki yer bana haramdır. Ne zaman Onlardan birine adım atmak istesem , bir melek beni karşılar ve oraya girmemi engeller. Bu iki şehirin girişlerinde koruyucu melekler vardır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.