Bilgi Deryam

Beybolat Bey kimdir? Beybolat Bey ölümü ? Albastı kimdir

Beybolat Bey kimdir? Beybolat Bey ölümü ? Albastı kimdir

Beybolat Bey kimdir? Beybolat Bey ölümü nasıl oldu? Tarihte Albastı kimdir? Gerçek tarihte albastı karakteri var mıydı? Diriliş Ertuğrul Beybolat Bey ve hayatı sizlerle.

Beybolat Bey Kimdir ?

Umur obasının beyi Umur Bey, Dragos tarafından öldürülmüş ve Türk obaları arasında bir savaş başlatmak istemişti; ancak İlbilge Hatun zor da olsa gerçekleri görmüş ve obası ile Kayı obasının karşı karşıya gelmesini ve Ertuğrul beyin oğlu Gündüz beyin hayatını kurtarmıştı; ancak İlbilge hatun her ne kadar gerçekleri görse de abisi Albastı’nın ve kız kardeşi Sırma’nın Ertuğrul bey ile düşman olacağının farkındadır.

Beybolat Bey yani Albastı ise Konya’da görev yapan bir Türk askeri ajanıdır. Emir Bahattin Ertuğrul Bey’in oğlunu ve uç beyliğini elinden alamayınca devreye ölen Umur beyin deli oğlu Albastı’yı devreye sokar ve Albastı ile Emir Bahattin Ertuğrul beyin canını alma konusunda anlaşmıştır.

Albastı önce Ertuğrul beyin uç beyi olduğu bölgelere baskınlar vererek Ertuğrul beyin bölge de ki sarsılmaz gücünü ve bölgede Ertuğrul beye olan güveni sarsmak ister. Bölgedeki Türk obalarını kılıçtan geçirir. Beylerin çocuklarını kaçırıp, korku salmaya başlar.

Ertuğrul bey ise Albastı’nın Umur beyin oğlu olduğunu bilmese de bu baskınları yapanın onun adamları olduğunu bilir. İlbilge hatun ise abisi Albastı’nın obaya dönmesi ile tüm yetkileri ve beyliği mecburen ona devreder.

Albastı ise açık açık Ertuğrul beyi yok etme planından İlbilge’ye bahseder. Şimdi İlbilge Hatun hak ile batıl arasında bir seçim yapmak zorundadır. Ya abisini destekleyecek yada Ertuğrul bey ve hakkın yanında duracak abisini ve obasını karşısına alacaktır.

Albastı Kimdir? Albastı’nın anlamı nedir?

Albastı Türk mitolojisindeki en tanınmış karakterlerden birisidir. Kötü yapılı bir yaratıktır ve özellikle yeni doğum yapmış kadınlara musallat olması ile bilinir.

Beybolat Bey Ölümü

Beybolat Bey ölümü Diriliş Ertuğrul izleyicileri tarafından çokça aranmakta. Bizde sizler gibi uzun uzun araştırdık, lakin Beybolat Bey’in ölümü ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlayamadık. Dizi senaryo üzerine kurulu olduğu için, bazı karakterlerin tarihteki yerlerini bulmak hayli zor oluyor. Ama araştırmalarımız devam etmektedir. Beybolat Bey’in ölümü ile ilgili bir bilgiye rastlarsak bu yazımızı hemen güncelleyeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.