Bilgi Deryam

Atatürk istismarcıları birbirlerine girdi. Olaylar oldu.

Atatürk istismarcıları birbirlerine girdi. Olaylar oldu.

Atatürk istismarcıları birbirlerine girdi sonunda. Sosyal medyada sık sık gördüğümüz Atatürk’e benzeyen, benzetmek için elinden geleni yapan vatandaşlar birbirlerine girdi. İşte olaylar.

Atatürk istismarcıları birbirlerine girdi

Mustafa Kemal Atatürk’ü istismar etmekle suçlanan kişilerin başında Göksel Kaya geliyor. Kendine adeta meslek edinmiş. Etkinliklere, programlara ücret karşılığında katılıyor, hatta Atatürk hakkında kitap bile yazmış.

İzmir’de yaşayan Göksal Kaya, tiyatro ve sinema oyuncusu. Göksel Kaya, sık sık program ve etkinliklerde boy gösteriyor. Özellikle Anıtkabir’deki anma ve diğer programların vazgeçilmez yüzü haline geldi. Göksel Kaya, Sinan Çetin’in yönettiği ‘Çanakkale Ruhu’ isimli filmde M. Kemal’i oynamıştı.

Kendisine “Paşam” diyen insanlara elini öptürüp fotoğraf çektiren, frak giyerek gezen Göksel Kaya kendini şöyle savunuyor:
“Halkta bir Atatürk özlemi var ve beni görünce de bunu yansıtıyorlar. Ben tiyatro sanatçısıyım.etkinliklerden para almamdan daha doğal ne olabilir? Suistimal ettiğim yok.”

Bir diğeri Milli Eğitim Müfettişliği’nden emekli olan ve Bursa’da yaşayan Nejdet Bardak da tiyatro ve sinema oyuncusu. Bursa’da yaşayan emekli milli eğitim müfettişi Nejdet Bardak da “Bunun giderleri var, yüksek fiyat talep etmiyorum. Göksal Kaya’dan ise çok rahatsız oluyorum. Bu adam cidden kendisini paşa zannediyor” diye konuşuyor.

İzmir Tire’den şoför Ayhan Ayber ise “Ben para almıyorum. Üstelik Atatürk’e en çok ben benziyorum. Onlar makyajla benziyor” iddiasında bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi udi Ali Ayhan, “Yolda görünce boynuma sarılıp ağlıyorlar. Hiçbirimiz Atatürk gibi olamayız” diyor.

İzmir’de elektrikçilik yapan Mesut Yontan‘ın metroda çekilen fotoğrafı sosyal medyada oldukça hızlı yayılmış ve üzerine bolca konuşulmuştu. İzmir’den elektrikçi Mesut yontan da, “Bu benzerlikten tek kuruş elde etmedim. Halkın ilgisi güzel ama Atatürk’e kimse benzeyemez. Bu benzerliğin suistimal edilmesine karşıyım” diye konuşuyor.

İzmir’in Tire ilçesinde yaşayan Erzurumlu Ayhan Ayber, Orman Bölge Müdürlüğü’nden emekli.

M. Kemal’ benzerliğinin maddi karşılığı, etkinliğe göre 1000 TL ile 5000 TL arasında değişiyor. Son günlerde bazı belediye başkanları bu isimlere prim vermeme kararı aldı. Bunlar düşük bütçeli istismarcılar. Birde elit olanları var istismarcıların. Hani 10-15 liralık bir kitabı millete binlerce liraya satan çok aydın elit bir insan var. Siz anladınız kim olduğunu…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.