Bilgi Deryam

Aşk Engel Tanımaz – Deniz Subayı ve Güzel Kadın Masalı

Aşk Engel Tanımaz – Deniz Subayı ve Güzel Kadın Masalı

Aşk engel tanımaz  hikayesi, deniz subayı olan bir genç adam ile, çok güzel olan bir kadın arasında geçiyor. Aşk engel tanımaz hikayesini ne zaman okusam, herkesin bu kadar sevmesi ve sevilmesi ile dua ederim. Lafı fazla uzatmadan aşk engel tanımaz hikayemize geçelim.

Aşk Engel Tanımaz

Kadın 32 yaşında baya güzel biri, eşi ise çok yakışıklı bir deniz subayı idi. Birbirlerini çok seviyor, çok mutlu bir hayat sürüyorlardı. Ta ki kadın gözlerini kaybedene kadar. Bundan yaklaşık 2 ay önce yanlış bir teşhis sonucunda hastanede uzunca bir tedavi sürecine girdi genç kadın. Ameliyat oldu fakat, iki gözünü de kaybetti ve artık göremeyecekti.

Mutluluk yuvalarını terk etmişti sanki. Günler geçiyordu, kadın her geçen gün kendini daha da kötü hissediyordu. Bazen canından çok sevdiği kocasına bile yük olduğunu düşünüyordu. Kadının bu halini gören kocası kendine bir söz verdi ve  her ne olursa olsun karısını hayata tutundurmaya çalışıp mutlu edecekti.

Kadının içine kapanık, mutsuz hali kocayı da çok üzüyordu. Birden aklına  eşinin eski  çalıştığı iş yeri geldi. Eski çalıştığı yerde çalışmasını istiyecekti ama nasıl yapacaktı bilmiyordu genç adam. Çünkü kadın aşırı kırılgan, mutsuz ve neşesiz olmuştu gözlerini kaybettikten sonra. Adam tüm cesaretini topladı ve akşam eşine konuyu açtı. Genç  kadın, ”ben bunu nasıl yaparım, göremiyorum, körüm ben” diye bağırdı.

Adam kendisine destek olacağını, her sabah işe bırakacağını, gece de işten alacağını söyledi ve kadına sarılarak kulağına, ”sana güveniyorum” dedi. Kadın büyük bir umutsuzlukla kabul etti. Çünkü eşini çok fazla seviyordu ve onun kırılmasını istemiyordu.

Fedakar Koca

Adam her sabah eşini işe bırakıyor ve akşam olunca da alıyordu. Günler bu şekilde ilerledi. Karısı eskisinden biraz daha iyiydi. Fakat kocası daha fazlasını istiyordu, çünkü kendisine söz vermişti, sonuna kadar onu mutlu etmek için. Akşam olmuştu. Adam karısına ”artık işe kendin gidip gelmelisin” dedi. Kadın  çok şaşırmıştı. ”Ben bunu asla başaramam” dedi. Kocası  çok ısrar ediyordu ve onu yine kıramadı. Çünkü çok seviyorlardı birbirlerini.

Kadının kendine güveni yoktu ama canından çok sevdiği eşine söz vermişti bir kere.  Sabah olmuştu, kadın tüm cesaretini toparlayarak kapıdan çıktı ve otobüs durağına geldi, işine gidip gelmeye başladı. İlk günler zor olsa da ilerleyen günlerde artık rahatlıkla işine gidip gelebiliyordu.

Günler günleri kovaladı böyle. Yine bir gün otobüse binerken şoför: ” sizi kıskanıyorum hanımefendi” dedi. Kadın sebep diye sorunca şoför:

Çünkü her sabah  otobüse bindikten sonra hemen ardınızdan  deniz subayı genç bir adam biniyor ve  yol boyunca size hayranlıkla bakıyor. Otobüsten indikten sonra yeşil ışık yanarken yolun ortasında bekleyip sizin  karşıya geçmenizi bekliyor. Siz binaya girdikten sonra arkanızdan öpücükler yollayıp, her gün sevgiyle el sallıyor” dedi.

Aşk engel tanımaz insanlar bu kadar sadık olursa. Herkesin bu kadar sevip, sevilmesi ümidiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.