Bilgi Deryam

Amik Ovası’nda çıkacak olan Kıyamet Savaşı hadisi

Amik Ovası’nda çıkacak olan Kıyamet Savaşı hadisi

Kıyamet Savaşı hadisi ile bahsedilen yer Amik Ovası’dır. Kıyamet Savaşı olarak bilinen Müslüman inancına göre Melhame-i Kübra, Hrıstiyan inancına göre de Armegeddon Savaşı olarak bilinen Kıyamet Savaşı artık kapımızda. Ayrıca en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Mehdi bu savaşta olacak mı sorusu makalemizin ilerleyen bölümlerinde cevabını bulacaksınız.

Kıyamet Savaşı Hadisi

Amik Ovası nerede, Kıyamet Savaşı nerede olacak, Melhame-i Kübra’ya Mehdi (a.s) katılacak mı sorularına geçmeden önce Kıyamet Savaşı hadisini hatırlayalım.

Kıyamet Savaşı hadisi :

”Amik Ovası’nda büyük bir savaş olacak. Sarı ırk ile (Ruslardan bahsedildiği tahmin edilmektedir.) çok büyük bir savaş meydana gelecek. Savaşa katılanların üçte biri kaçacak, üçte  biri şehit olacak, üçte biri de Allah’ın izni ve yardımıyla zafer kazanacak.

İlk başta bir ateşkes sağlanacak. Bu anlaşma bir kadının hamilelik süresine (9 ay) kadar devam edecek, daha sonra anlaşma bozulacak ve Kıyamet Savaşı başlıyacak. Çok insan hayatını kaybedecek. Kıyamete kadar bir daha böyle büyük savaş olmayacak.  Zafer yine İslam’in, Allah’ın olacak.

Melhame-i Kübra (Kıyamet Savaşı) Yahudi inancında da geçmektedir. Yahudiler bu savaşın Megido Dağı’nda  (har-megido) olacağına inanırlar. Ve kıyametinde burada kopacağına inanırlar. Bu yer Akdeniz’den 15 mil içeride, Tel Aviv’den 55 mil kuzeydedir. Ayrıca bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar da var.

Amik Ovası nerede, Kıyamet Savaşı nerede meydana gelecek.

İslam kaynaklarına, hadislere ve alimlerin görüşlerine göre 70.000 Yahudi Deccal’e tabi olacaktır. Hazreti İsa Dünya’ya tekrar geldiğinde, Hazreti Mehdi ile bir olup Deccal’e karşı savaşıp ve onu öldürecekler.

Bu savaşın meydana geleceği yer Amik Ovası’dır.  Amik Ovası Torosların eteklerinde, bir kısmı Hatay’da diğer bir kısmı ise Suriye topraklarındadır. Bu savaşın büyüklüğünü anlatmak için şöyle rivayetler de vardır.

Amik Ovası’nda çıkacak olan Kıyamet Savaşı öylesine büyük ve şiddetli geçecektir ki, bir at oradan yürümeye kalkarsa diz kapaklarına kadar kana batacaktır.

Kıyamet Savaşı Hadisi ile de belirtildiği gibi zafer yine Allah’ın olacaktır. Korkmaya gerek yok. Kıyamet geliyor diye ortalığı ayağa kaldırmanın anlamı yoktur. Unutmayın; insanın ölümü zaten kıyametidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.