Bilgi Deryam

Allah’a küsen serçe hikayesi. – Ders verici bir hikaye

Allah’a küsen serçe hikayesi. – Ders verici bir hikaye

Allah’a küsen serçe hikayesini  okur okumaz, sizinle paylaşmak istedim. Gerçekten ders verici bir hikayesi. Okuduktan sonra sevdikleriniz ile paylaşmayı unutmayın. İşte Allah’a küsen serçe hikayesi.

Allah’a küsen serçe

Serçe Allah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ve serçe hiçbir şey söylemiyordu.
İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu. Artık Rabbi’ne bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu!  Melekler merakla Allah’a serçeyi  soruyorlardı ve her defasında Allah, meleklere ” o gelecek” diye cevap veriyordu.
“Çünkü onun sesini duyacak benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da tek benim” diyordu.


Bir zaman sonra serçe kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu öyle sessiz sessiz bekliyordu. Allah,serçeye seslendi. ”Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir senin?” 


Melekler serçe ne söyleyecek diye ona bakıyordu.  Serçe mahzun biraz da sitemli ses tonuyla;   “Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman Dünya’da ufacık bir yerdi kimsenin yerini dar etmiyordu.Sen onu da bana çok gördün neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.”


Artık konuşamadı serçe sözleri boğazında düğümlendi. Sessizlik Arş-ı rahmanda yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu.

Allah; “ sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir yılan yuvana doğru geliyordu, seni yılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye böylece sen oradan uzaklaşarak yılandan kurtuldun.Nice belalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım ve sen kuşatıcı muhabbetimi görmüyor geçici belalardan dolayı bana düşman oluyorsun. 
Serçenin  gözleri doldu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve onu çok seven Allah’ın şefkat ve merhametine hayran kaldı. Utangaç bir sesle:
Affet Allah’ım “ diyebildi sadece. Ve gönül sözü Arş-ı İlahi’de yankılandı
Affet Allahım!”

Allah’a küsen serçe hikayesi ile umarım kendimize ders çıkartmış oluruz.
Başımıza gelen her musibette, elbette ki nice hayırlar gizlidir. Rabbimize isyan etmek yerine, olanda hayır vardır diyerek rıza göstermek gerekir…
Selam olsun, HAYIRLISI OLSUN diyebilenlere…Selam Olsun,
VARDIR BUNDA BİR HAYIR✌ diyebilenlere… Selam olsun,
BU DA GEÇER deyip yoluna devam edebilenlere…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.