Bilgi Deryam

Ahit sandığı nerede? Gizemli Ahit sandığının sırrı nedir?

Ahit sandığı nerede? Gizemli Ahit sandığının sırrı nedir?

Ahit Sandığı nerede? Binlerce yıllık gizemli Ahit sandığının sırrı nedir? Ahit Sandığı sandığı hangi peygamber tarafından yapılmıştır? Bütün soruların cevabı makalemizde.

Ahit sandığı ve sırrı

Ahit kelimesi ” emir, talimat, anlaşma” vb. gibi anlamlarına gelir. Ahit sandığı olarak bilinen çok gizemli bu sandık, içerisinde Hz. Harun ve Hz. Musa’nın eşyalarının bulunduğu bir sandıktır. Tarihi kayıtlarda ve Kutsal kitaplarda da bu sandıktan söz edilmektedir.

Bu sandık Musa Peygamber tarafından akasya ağacından yapılmıştır. 125 santim uzunluğunda, 75 santim genişliği ve yüksekliğindedir. Dışı ve içerisi altın plakalarla kaplıdır.

Dünyada ki bir çok din adamının, simyacıların, gizem avcılarının, büyücülerin ve gizemli örgütlerin aradığı bu sandık neden bu kadar önemlidir. Öncelikle Atlantisliler diye bir topluluk vardır. Rivayet odur ki, bu Atlantisliler insanlarla iletişim kurabilmek için onlara bu ahit sandığı verilmiştir. Bu sandık telsiz olarak kullanılmıştır.

Evet yanlış duymadınız teknoloji o kadar ileri gitmiştir ki, bu da bizleri hayretlere düşürmüştür. Bu sandığın çalışması için bir şarja ihtiyaç duyulmuştur, günümüzdeki şarj cihazları ile çalışan aletlerin şarjlarının en fazla 1 ay gittiği düşünüldüğünde, yüksek bir şarj ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Atlantisliler enerji ihtiyacının doğmasından ötürü soğuk füzyon reaktörünü yapmışlardır. Bundan dolayı da ahit sandığı olağan üstü düzeyde radyasyon yaymaktadır. Ahid sandığına sahip olan kişiler özel kıyafetlerle sandığın yanına yaklaştığı bilinmektedir. Kıyafetsiz yaklaşanlar ise kısa sürede kanser olarak acılar içerisinde ölmüşlerdir. Bundan dolayı da sandık çok tehlikeli bir hal almıştır.

Çünkü bu sandık kurallara uyulmadan kullanıldığında ve yanına yaklaşıldığında öldürücü olmaktadır. Ahid sandığında yüksek voltajlara varan elektrik akımı bulunmaktadır. Hatta bundan dolayı sandığın hizmetkarları, sandığın voltajına kapılıp ölmüşlerdir.

Sandığın zararlarından korunmak için özel giysiler yapılmıştır. Hatta sandığa yalıtım da yapılmıştır ama ne kadar tedbir alınsa da sandığın zararlarından kurtulamamışlardır. Bunun üzerine sandık tekrar ilk yerine, esas sahiplerine yani Yahudilere gönderilmiştir.

Rivayete göre Yahudiler bu sandığında yardımıyla kendi genleriyle oynamışlardır. Bundan dolayıdır ki ahid sandığının radyoaktif zararlarından korunmuşlardır. İlgi çekici, esrarengiz detaylardan birisi de günümüzde İsrail de kanser yok denecek kadar az olmasıdır.

Ahit sandığı Süleyman Peygamberin oğlu Menlik’in eline geçtikten sonra ortadan kaybolmuştur. Bir başka rivayete göre bu sandığın mehdi tarafından bulunacağı söylenmiştir. Bulunacağı yer ise Antakyadır.

Rivayete göre sandık şuan Türkiye de bulunmaktadır. Sonuç olarak gördüğünüz gibi İsrail Ahid sandığını gizemli bir şekilde kullanmıştır. Şuan bile hala Süleyman Mabedi’nde aramalar yapıyorlar. Tekrardan Süleyman Mabedi’ni kurmak ve eski güçlerine ulaşmak için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.