Bilgi Deryam

Afrin’de yaşanan duygulandıran olay. Niçin geciktiniz

Afrin’de yaşanan duygulandıran olay. Niçin geciktiniz

Gözyaşlarına boğan bu olayı Afrin Öncü Birlikler Jandarma Komando Kıdemli Üstçavuş’un anlattıklarından alınmıştır.

Cinderes’i şiddetli çatışmalar sonucunda temizlemiştik. Ebu Kabe köyünde kontrolü ve güvenliği sağlamak için devriye geziyorduk. Yıkık dökük bir evden inleme sesleri geliyordu. 3 türk, 1 Öso askeri kontrollü bir şekilde eve yöneldik. Kapı tuzaklı değildi. Sıralı bir şekilde içeriye girdik. Arkada kırık dökük bir divan üzerinde, üstü başı tozlu, kan revan içinde bir nine gördük. Hemen yanı başında ise yaraya tampon yapmaya çalışan gözü yaşlı, elleri yarık  yüzü buruşuk bir amca. Ve en arkada korkudan nefes bile alamayan  4-5 yaşlarında bir çocuk.

Yüzümüzde maskemiz vardı. Hepsinin gözlerinde korku  ve endişe vardı. Tim komutanı olarak yanlarına sakince yanaştım, dizlerimin üzerine çöktüm.

-Es selamun aleykum Ebu keyif hale diye sordum.

Titrek bir sesle – Ve aleykum selam dedi.

Şaşkın gözlerle bizi inceliyordu acaba kim bunlar diye. Bir an gözleri kolumdaki Ayyıldız brovesini gördü daha da yaklaştı, daha dikkatli baktı ve yüzünde hafif bir tebessüm oluştu. Gözleri dolmuş bir şekilde arapça birşeyler söyledi bana. Öso askerine döndüm baktım.

-Komutanım, ”Evlat neden geç kaldınız” dedi.

-Allah şimdi müsaade etti dedim ve yaralanmış ellerine sarılarak öptüm. Amcanın oğlunu ve gelinini infaz etmişler.  Ara ara yanlarına gidiyor, hal hatır sormaya devam ediyorum.

Afrin de görev yapmış tüm kahraman askerlerimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin mekanı Cennet Olsun.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.