Bilgi Deryam

Açlıktan ölen dünyanın en zengin insanı Lübnanlı iş adamı

Açlıktan ölen dünyanın en zengin insanı Lübnanlı iş adamı

Lübnanlı iş adamı hikayesini bilir misiniz efendiler. Hani şu paraların içinde çaresizce yavaş yavaş ölen o iş adamını. Parmağını kesip kanıyla “Dünyanın en zengin insanı, açlıktan ve susuzluktan ölüyor!” diye yazan o iş adamının hikayesi hepimize ders verecek nitelikte. İşte Lübnanlı iş adamı ve hikayesi.

Lübnanlı iş adamı ve hikayesi

– Lübnan’ın en zengin adamı Eymen Bistani, Beyrutu en iyi noktadan gören hakim bir tepede kendisine görkemli bir mezar yaptı, oraya gömülmeyi vasiyet etti. İlahi kader farklı tecelli etti, özel uçağı denize düştü.
Milyonlara mal olan aramalar sonunda uçağı bulundu ama cesedine ulaşılamadı…

– Lord Teshlid İngiltere’nin en zengin adamlarındandı, Zaman zaman devlete bile borç veriyordu. Malikanesinde oldukça büyük ve korunaklı bir odayı servet kasası olarak kullanıyordu.

Birgün hazinesine girdi ve yanlışlıkla kapıyı üstüne kapattı. Oda çok özel inşa edildiği için, ne kadar bağırıp çağırdıysa, yardım istediyse de sesini kimseye duyuramadı. Zaman zaman eve gelmediği için, evdekiler arama ihtiyacı hissetmedi.

Günler sonra cesedi bulunan Lord, bir şekilde parmağını kesmiş ve kanıyla şu cümleyi yazmıştı: “Dünyanın en zengin insanı, açlıktan ve susuzluktan ölüyor!”…

Dünya hayatında mal ve Servetin herşeyi çözdüğünü sananlara duyurulur… İnsanoğlu hayatı boyunca evden çıkar, sonra tekrar döner, ama birgün çıkar bir daha da dönmez…

– Hayatında kimseye zulmetmemeye, kimseden nefret etmemeye, kimseyi yaralamamaya, kimseden kendisini üstün görmemeye özen gösterenlere müjdeler olsun, ne güzel bir ahlaka sahipler?..
Hepimiz gidiciyiz…


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.