Bilgi Deryam

Abd Gemilerine Şehadet Dalışı emrini veren Erbakan Hoca

Abd Gemilerine Şehadet Dalışı emrini veren Erbakan Hoca

Şehadet dalışı da nedir? dediğinizi duyar gibiyim. Evet yanlış duymadınız, Merhum Necmettin Erbakan Hoca Kıbrıs Harekatı’nda Abd gemilerine şehadet dalışı emrini vermiştir. Yazının sonunu getirdiğinizde vay be, helal olsun Erbakan Hoca diyeceksiniz.

Kıbrıs Harekatı ve Şehadet Dalışı

Türk ordusunun Kıbrıs’a çıkarma yapma kararını aldığı zaman,tüm dünyada geniş yankı bulmuş ülkemize karşı ambargolar uygulanmaya başlanmıştır.

Amerika, “Eğer Türk ordusu Kıbrıs’a girecek olursa uçak gemilerimizi göndeririz! Derhal bu kararınızdan vazgeçin!” diye tehditler savurmaktadır.

Türk ordusunun morali oldukça bozuk ve motivasyonu düşüktür. Çünkü Kıbrıs’ı zulümden kurtarmak için daha önce birkaç kez orduya harekat emri verilmiş ancak dış baskılar sebebiyle bu gerçekleştirilememiştir Hatta ordu yarı yoldan geri çevrilmiştir. 

Erbakan Hoca, ordunun önde gelen isimlerini ve onlarca askeri pilotu bir salonda toplayıp, Cihad’dan, Şehâdet’ten, Şehitliğin ne kadar büyük bir mertebe olduğundan bahsediyor ve orduyu motive ediyor.

Konuşmasının sonunda “Biz bu harekatı yapacağız! Ama Amerika uçak gemilerini göndermekle bizi tehdit ediyor. Amerika yapar Çünkü amerika delidir! Bu sebepten dolayı önlemimizi almak zorundayız.

Amerika bize saldırmak için gemileri gönderecek olursa, biz karşılık olarak uçaklarımızla Amerikan gemilerinin üzerine” Şehadet Dalışı ” yaparak onların gemilerini Akdeniz’in dibine göndereceğiz! Şimdi uçağıyla Şehadet Dalışı yapabilecek gönüllü 16 pilot lazım. Şehadete gönüllü olan pilotlarımız bir adım öne çıksın!” der. Pilotların hepsi bir adım öne çıkar.

Erbakan Hoca gülümser ve şöyle der: “Arkadaşlar herhalde benim ne demek istediğimi anlamadınız. Sizin cesaretinizi test etmek için söylemiyorum.

Gerçek Şehadet dalışından bahsediyorum. Şimdi tekrar 16 gönüllü pilot bir adım öne çıksın!” Yine Pilotların hepsi bir adım öne çıkar. Erbakan “Allah hepinizden razı olsun. Böyle bir şeye ihtiyaç duyulacak olursa benim aranızdan seçeceğim 16 tane pilot Şehâdet Dalışını gerçekleştirecek. Gazamız mübarek olsun!” der ve toplantıyı bitirir.

Bir komutan Erbakan hocanın yanına gelerek sorar: “Efendim bu Şehâdet Dalışı da nedir böyle bir şey konuşulmamıştı. Gerçekten yapacak mıyız?”
Erbakan Hoca söyle cevap verir: “Bu toplantıda konuşulan her şeyi amerika pentagon’dan takip etti. Şimdi gemileri gönderecek olursa başlarına ne geleceğini gayet iyi biliyorlar. Merak etme böyle bir şeye gerek kalmayacak Çünkü gelemeyecekler.”

Ve Amerika gelmeye cesaret edemedi. Ne diyordu Erbakan Hoca: “Akıl bir işin sonunu düşünmektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.