Bilgi Deryam

1900 yıllık sır Erdoğan’da – el yazması Tevrat

1900 yıllık sır Erdoğan’da – el yazması Tevrat

El yazması Tevrat için, Türk, İngiliz ve İsrail ajanları kıyasıya bir mücadele içine girdiler, tarihinin en önemli kapışmalarından birini yaşadılar. MOSSAD ve MI6’nın peşine düştüğü 1900 yıllık el yazması Tevrat, MİT operasyonuyla ‘Dönemin Başbakanı’na ulaştırıldı.

Dinler tarihini değiştirecek bilgiler içeren 1900 yıllık el yazması Tevrat için Adana’da filmleri aratmayacak bir operasyon gerçekleştirildi. MİT, tarihi kitabı satanlarla 40 milyona anlaşırken, buluşma yerinde pusuya yatan MOSSAD ve MI6 ajanlarını da müthiş bir manevrayla atlattı. Bu soluk kesen macerayı Güneş gazetesinden Talat Atilla’nın yazısıyla öğreniyoruz: İşte o olayın ayrıntıları.

El yazması Tevrat

Bu yazı ilk anda size şaşırtıcı gelebilir. Elbette yazacaklarıma ihtiyatlı yaklaşma hakkınız var ama okurken lütfen beyninizi bloke etmeyin. Çünkü, uzun olmayan bir zamanda gerçekliğini göreceksiniz.

Tarih: 24 Aralık 2012; Yer: Adana:  Türk, İngiliz ve İsrail ajanları yakın tarihlerinin en büyük kapışmalarından birisini yaşadılar. Bu kapışmadan Türkiye galip çıktı. Türk güvenlik güçleri, Adana’da 1900 yıllık deri üzerine el yazması ‘Tevrat’ı ele geçirdi. Adana’daki Tevrat operasyonu sonrasında Başbakan Tayyip Erdoğan öyle büyük bir  sırrın sahibi oldu ki, bu sır açıklandığında, İsrail ve Yahudilerin kimyası bozulacağı gibi siyaset ve dinler tarihi de değişecek.

Filmlere taş çıkartan operasyon ve sonrasındaki gelişmeler şöyle yaşandı; 1900 yıllık el yazması Tevrat’ın varlığından aynı anda haberdar olan MİT, MOSSAD ve İngiliz Gizli Servisi MI6 Tevrat’ı ele geçirmek için aynı anda düğmeye bastı.

Tevrat’ı özellikle İsrail istiyor, karşılığında da büyük bir servet öneriyordu. Tevrat’ta İsrail ve Yahudileri yakından ilgilendiren çok önemli ‘sır’lar vardı. Bu ‘sır’ lardan haberi olan İsrail, deri üzerine el yazması Tevrat’ı alarak kendi aleyhlerine kullanılmasını engellemek için imha etmek istedi, ama bunu beceremedi. İşi sağlama almak isteyen MİT, Tevrat’ı satacak kişilere 40 milyon teklif edince anlaşma sağlandı.

Bu pazarlığı öğrenen MOSSAD ve M16 mensupları da buluşma yerinde pusuya yattılar ama MİT elemanları onlara hareket kabiliyeti tanımadan Tevrat’ı ele geçirdi. Operasyon sırasında MOSSAD ajanları Adana Hilton Oteli’ne kaçarken, M16 üyeleri konsolosluk aracıyla olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldılar. İngilizlerin, Tevrat’ı İsrail’e satmak için uğraştıkları, bu çalışmadan komisyon almayı planladıkları ileri sürüldü.

MİT ve Erdoğan

Bu müthiş gelişmeler MİT tarafından anı anına Erdoğan’a bildirilince, Başbakan, Tevrat’ın gizlice Ankara’ya getirilmesi talimatını verdi. İbranice el yazması Tevrat’ı incelemeye alan Uzmanlar, 9 metre boyundaki gerçek Tevrat üzerindeki çalışmaları büyük bir güvenlik çemberi içinde sürdürdüler.

Tevrat’ı inceleyecek uzman ekibin oluşmasında da çok titiz davranıldı. 1900 yıllık Tevrat’ın incelenmesinden sonra ortaya çıkan sonuç şok ediciydi. Çünkü, 1900 yıllık Tevrat’la bugün ki Tevrat aynı değildi. Yani, İsrail’in bugün kullandığı Tevrat’ın tahrif edilmiş Tevrat olduğu ortaya çıktı.

Bilindiği gibi Kur’an, Tevrat’ın kelimelerin ve anlamlarının değiştirilerek tahrifat yapıldığını yazar. Yahudilerin Tevrat’ta yaptıkları değişiklik, Kur’an-ı Kerim’de şöyle anlatılır:

“Yahudilerin bir kısmı, kelimeleri yerlerinden değiştirirler. Ve dillerini eğip bükerek işittik ve karşı geldik derler…” Nisa Suresi- 46 Ayet

1900 YILLIK TEVRAT’TA DA BELGELENDİ: HZ. MUHAMMED SON PEYGAMBER

1900 yıllık tahrif edilmemiş Tevrat’ta İsrail oğullarının dini ve siyasi anlayışlarına dayanak yaptığı bazı unsurların doğru olmadığı ortaya çıktı. Ve hepsinden daha önemlisi, tahrif edilmemiş Tevrat’ta son peygamberin Hz. Muhammed olduğu açıkça vurgulanıyor.

Deprem etkisi yapacak bu gelişmeyi, Dünya’ya anlatmak için uygun bir zamanlama muhakkak bulunacaktır. Bu konuda Başbakan Erdoğan’ın dışında hiç kimsenin bir açıklama yapacağını sanmıyorum. Çünkü, Tevrat’ın Kur’an’da söylendiği gibi tahrif edildiği, son peygamberin Hz. Muhammed olduğunun, 1900 yıllık tarihi bir belge ile ispat edilmesi, dünyada, dini olduğu kadar, siyasi, ticari ve sosyolojik tüm dengeleri de değiştirecektir.  (Son İrade)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Bundan önce barnabas incilindende bahsetmişlerdi muhsin yazıcıoğlu bulmuş diye sonra arkası sır..buda böyle bir durum galiba

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.