Bilgi Deryam

10 Kasım skandalı ile ilgili müdürler görevlerinden alındı

10 Kasım skandalı ile ilgili müdürler görevlerinden alındı

10 kasım skandalı yaşandığı günden itibaren halen gündemde. Çocukların yere kapandığı görüntülere vatandaşlar haklı olarak çok tepki gösterdi. Bu tepkiler sonuçsuz kalmayıp, okul müdürleri görevlerinden uzaklaştırıldı. İşte haberin detayları ve görevden uzaklaştırılan müdürler.

10 kasım skandalı görevlerinden etti

10 Kasım’da M. Kemal Atatürk’ü anma etkinliklerinde Atatürk portresi önünde küçük yaştaki öğrencilerin yere kapandığı, adeta secde edilen görüntüler aşırı tepkilere neden oldu. Söz konusu görüntülerin yaşandığı okullarda görevli müdürlerin görevden alındığı duyuruldu.

İstanbul Ümraniye ve Beylikdüzü, Gaziantep ve Bursa’daki bazı okullarda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programları kapsamında Atatürk ilkelerinin yazılı olduğu bez şeritleri tutan öğrencilerin Atatürk fotoğrafı önünde diz çöküp yere kapanmaları aşırı tepki uyandırmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, konu ile ilgili haberler üzerine soruşturma başlattı. MEB, soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklaması:

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında, günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiği tespit edilmiştir. Bakanlık maarif müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okul müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır.”

Sizin görüşleriniz nelerdir? Görüşlerinizi yorum kısmında lütfen belirtiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tekin timagur dedi ki:

    Bunların tekrar göreve gelme ihtimali varsa o ihtimallere ortadan kaldırılmalı.okullarımız bunlar gibi pagan öğretmenlerle dolu milli eğitim uyuyor..illa şikayet mi olacak..bütün bakanlıklarda maaş alan yüzlerce kişi n işe yaıyor denetleme yapsınlar sürekli

  2. Vedat Karakurt dedi ki:

    Az bile hepsini alsinlar

© Bilgi Deryam | 2018 Bilgideryam.com - Sitedeki yazıları kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Tüm hakkı saklıdır.